Autó hvg.hu 2024. január. 03. 07:21

Az új Porsche Taycan lealázta a legerősebb Tesla Model S-t

Az elektromos Porsche titokzatos új csúcsmodellje a Nordschelifén 26 másodpercet vert egy körön a Turbo S-re.

A Porsche hamarosan felfrissíti első tisztán elektromos modelljét, a Taycant, és a facelifttel együtt debütál az az egyelőre még meglehetősen titokzatos új csúcsmodell, mellyel máris futottak egy igen gyors kört a Nürburgring Nordschleifén.

Lars Kern 7:07.55 alatt ért körbe a Zöld Pokol 20,8 kilométeres aszfaltcsíkján, vagyis 26 másodperccel rövidebb idő alatt, mint 2022 nyarán egy 761 lóerős Taycan Turbo S-sel.

A Schwedenkreuznál 25 km/h-val volt gyorsabb az elődjénél
Porsche

Kern nemcsak a korábbi Taycan rekordidőre, hanem a legerősebb és leggyorsabb Tesla, vagyis az 1020 lóerős Model S Plaid 7:25.231-es idejére is alaposan rávert.

Bukócső és versenyülés az előszériás sportszedánban
Porsche

És ami igazán sokkoló, hogy a horvátok 800 millió forintos kétszemélyes hipersportkocsija, az 1914 lovas Rimac Nevera a maga 7:05.298-as köridejével alig volt csak gyorsabb az állítólag Turbo GT típusjelzéssel és három villanymotorral debütáló, 1000 lóerő körüli új Taycan csúcsmodellnél.

Jókora hátsó légterelővel támad az újdonság
Porsche

Persze nem minden a hatalmas teljesítmény, hiszen a Taycannál 900 kilogrammal könnyebb, 6 hengeres szívó benzinmotorral szerelt kétszemélyes Porsche 718 GT4 RS Manthey esetében nemrégiben 500 lóerő is elegendő volt egy 7:03.121-es köridőhöz.

A fedélzeti kamerás videót márciusban, a modell leleplezésekor hozzák nyilvánosságra
Porsche

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.