Mutatjuk, hogy milyen lett a nemzetközi kávézólánc első hazai drive-thru üzlete.
Ahogy arról a hét elején már írtunk, a Starbucks megnyitotta első magyarországi autós kávézóját a Market Central Ferihegyben, és ha már épp Vecsésen jártunk, gyorsan ki is próbáltuk ezt az új kávézási formát.
A Magyarországon 13 éve jelen lévő Starbucks hazai kávézóit az Amrest üzemelteti, melynek ez a negyedik autós kávézója a régióban.

A harmincnyolcadik magyarországi Starbucksot az említett vecsési bevásárlókomplexum parkolójában építették fel, és a kedden akciókkal nyitott üzlet természetesen nemcsak az autósokat várja, hanem azokat is, akik asztalnál helyet foglalva innának meg egy kávét, vagy fogyasztanának valamilyen ételt.
A drive-thru részre 2,7 méternél alacsonyabb járművel lehet behajtani, tehát például magasabb lakóautóval nem igazán érdemes próbálkozni. A kialakított közlekedősávban viszont kényelmesen el lehet férni akár szélesebb személyautóval is, a felfestett szakaszok egyértelműen jelzik, hogy hol történik a rendelés, illetve a fizetés.




Az alkalmazottak nagy kijelzőn láthatják, hogy az aktuális vendégek mióta várakoznak, és az adott napi statisztikához is hozzáférhetnek.


A Starbucks parkolójában két mozgássérült- és két elektromos autós parkolóhelyet is kialakítottak. Utóbbiakon a későbbiekben tölteni is lehet majd, de hogy pontosan mikortól és milyen feltételek mellett, azt egyelőre még nem tudni.


Műszakonként amúgy 6-7 alkalmazott foglalkozik a kiszolgálással, fele-fele arányban a helyben fogyasztókra, illetve az autósokra fókuszálva, de az általában siető autósok némi prioritást élveznek a kicsit ráérősebb helyben fogyasztókkal szemben.




Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.