Autó hvg.hu 2023. július. 07. 13:27

Videón az Árpád hídi gyorsulási verseny, ami tragédiához vezetett

Illegális autóverseny volt, az elöl haladó Mercedes okozott hatalmas balesetet, egy biciklis meghalt.

Legalább 137 kilométer/órával rongyolt az a Mercedes-Benz E63 AMG, ami elcsapott egy biciklist múlt szombaton az Árpád hídon. A rendőrség pénteken kiadta azokat a felvételeket, amiket a környék térfigyelő kamerái rögzítettek a balesetről.

A rendőrség pénteki sajtótájékoztatóján kiderült, hogy az Árpád hídon múlt szombaton három autó, egy Mercedes és két BMW versenyzett egymással. A hídon a két BMW-t legyorsuló Mercedes sofőrje elvesztette a kontrollt autója felett, és elsodorta a bringást, majd az autója fejre állt és hetven métert csúszott. A mögötte érkező BMW-s el tudta kerülni, hogy belesodródjon a balesetbe, viszont a harmadikként érkező belevágódott a Mercedesbe.

A rendőrök a Mercedes sofőrjét gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vették.

Kiderült, hogy három autó versenyzett az Árpád hídon, a Mercedes sofőrjét őrizetbe vették

Legalább 137 kilométer/órás sebességgel száguldott a biciklist halálra gázoló Mercedes, amelynek sofőrje korábban két másik balesetet is okozott. Az ügy miatt már a főváros és a kormány is egymásnak feszült.

Árpád hídi horrorbaleset: miért nincs VÉDA, és mire céloz Karácsony azzal, hogy az állam akadályozza Budapestet?

Homályosak a szombat hajnali Árpád hídi biciklista-gázolás részletei, de egy biztos: autósok 130-150 kilométer per órával rongyoltak a hídon. Hogy ezt miért tehették meg, arra egyelőre nincs válasz, sőt a főpolgármester egy Facebook-posztban rendszerszintű problémákra céloz, amelyek szerinte akadályozzák a gyorshajtók ellenőrzését. Miért mondja Karácsony, hogy Budapestnek "ha törik, ha szakad" hozzáállással kell telepíteni a sebességmérő kamerákat?

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.