A hatóság szerint a szoftver engedte, hogy a Teslák átlépjék a sebességhatárt, vagy hogy kiszámíthatatlan módon hajtsanak bele kereszteződésekbe.
Az amerikai hatóságok nyomására szoftverfrissítés idejére visszahívja teljes önvezető rendszerrel felszerelt, összesen 362 ezer autóját a Tesla – derült ki az amerikai Országos Autópálya Közlekedésbiztonsági Hivatal (NHTSA) dokumentumaiból. A döntés azt követően született meg, hogy a szervezet megállapította: a Tesla sofőrtámogató szoftvere nem felel meg a közlekedésbiztonsági jogszabálynak és baleseteket is okozhat.
A hatóság véleménye szerint a szoftver megengedi, hogy az általa navigált autó átlépje a sebességhatárt, valamint törvénytelen, vagy kiszámíthatatlan módon hajtson bele a kereszteződésekbe, jelentősen növelve ezzel egy esetleges ütközés kockázatát.
Megoldódott a furcsa Tesla baleset, ahol a sofőr a jelek szerint a hátsó ülésre mászott át
Az eset, ami az Egyesült Államokban történt, nagy visszhangot kapott.
A Tesla ugyan vitatja a szervezet megállapításait, azonban közölték: teljesítik a kéréseiket. A cég szerint viszont nincs tudomásuk arról, hogy a visszahívás által érintett járművek bármelyikében a kifogásolt hiányosságok miatt valaha is baleset történt volna. A rendszert illetően a Tesla szerint mindössze 18 alkalommal kértek eddig a tulajdonosok garanciális intézkedést. A texasi székhelyű cég közleményéből az is kiderült, hogy az autókat nem kell a tulajdonosoknak bevinniük javításra: csupán egy szoftverfrissítéssel, amit otthon is telepíteni lehet az autókra orvosolni tudják a problémát.
Az NHTSA azonban nem fog leszállni a Tesláról: több vizsgálatuk is folyik Elon Musk autós cége ellen állítólagos balesetek miatt.
Kirúgták a Teslától a szakszervezet alapítására készülő dolgozókat
Elon Musk határozottan nem szereti a szakszervezeteket. Több mint 30 olyan alkalmazottját bocsátotta el a Tesla, akik New York-i Buffalo üzemében dolgoztak és épp szakszervezet alapítására készültek. A Reuters szerint a kirúgások után kör-e-mailben tiltotta meg a vállalat a dolgozóinak, hogy felvételt készítsenek a munkahelyi megbeszéléseken anélkül, hogy ahhoz mindenki hozzájárult volna.