Nem csak a magas fenntartási költségek miatt veszélyes terep egy használt német prémium autó.
Az egyik leggyakrabban elkövetett visszaélés a használtautó-piacon a kilométeróra-számláló visszaállítása. Az autótörténeti adatokat gyűjtő carVertical tanulmánya arra ad választ, melyik típusok a leginkább érintettek ebben a csalásfajtában.
A cég az elmúlt 12 hónapban 1,11 millió autótörténeti jelentést elemzett mintegy 24 piacon, lefedve ezzel az Egyesült Államokat és Európa nagy részét. Ennek alapján kiderült, hogy
- a leggyakrabban az Audi A8-asok kilométeróráját tekerik vissza.
A platformon ellenőrzött ilyen autók 30,6 százalékának volt hamisított futásteljesítménye, vagyis minden harmadik használt A8-as óráját manipulálták. A toplistát végignézve jól látszik, hogy a német prémium autókat nagy mértékben érinti ez a csalás, egyszerűen azért, mert ezeknél éri meg leginkább. Eleve drágák, és magasabb a profit rajtuk egy kedvezőbbnek látszó óraállással.
Mára érdemes vigyázni a hibridekkel és az elektromos autókkal is, mert a növekvő népszerűségük miatt ezeknél is egyre gyakoribb a futásteljesítmény-csalás. Jó példa erre a Volkswagen Jetta, melynél a hibrid változat kilométeróráját nagyobb számban (27%) tekerik vissza, mint a dízel- (24,1%), vagy benzin- (22,4%) üzemelésű járművek esetében.
Az elektromos autók óráját is egyre nagyobb arányban tekerik vissza.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.