Autó hvg.hu 2022. szeptember. 21. 07:42

A héten különösen figyelnek a be nem csatolt biztonsági övekre a rendőrök

Elindult a Biztonság hete program.

Szombatig tart az országos ellenőrzés sorozat, amelyben a rendőrség kiemelten ellenőrzi használják-e az autósok a biztonsági övet és a gyermekbiztonsági rendszereket. A Közlekedéstudományi Intézet oldalának beszámolója szerint legutóbb 2018-ban volt ilyen ellenőrzés. Akkor a gépjárművekben utazók 88,5 százaléka volt bekötve, amikor megállították a rendőrök.

Az Országos Rendőr-Főkapitányság Országos Balesetmegelőzési Bizottsága idén egyébként már hatodik alkalommal rendezi meg a Biztonság hete eseménysorozatot, amelyen közlekedésbiztonsági és általános biztonsági ismereteket próbálnak eljuttatni szélesebb közönségnek.

Egy olyan filmet is bemutatnak a Bem moziban, amelynek a címe Örökre szóló pillanat, a rendezője pedig a tavaly nagy vihart kavart “Csapda a neten” című filmet is rendező Vit Klusak. Öt autóvezető története a sztori, olyan hétköznapi embereké, akik, ha előre láthatták volna azt a másodpercet, amikor gyorshajtásukkal halálos balesetet okoztak, akkor… de nem látták. 

A Biztonság Hete eseményeiről a MABISZ és az ORFK a Biztonság hete YouTube csatornán is beszámol.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2025. február. 18. 19:45

Aki fél Hollywoodot bepalizta: a világ legsármosabb szélhámosa, Christophe Rocancourt

Máig Christophe Rocancourt az egyik legismertebb francia Hollywoodban, akinek ünnepelt sztárok, modellek és szépségkirálynők keresték a társaságát – többüket feleségül is vette. Kimagasló színészi képességeit és hihetetlen meggyőző erejét azonban nem a filmvásznon kamatoztatta: hol francia nemesnek, hol a Rockefeller család örökösének vagy Sophia Loren törvénytelen fiának, hol filmproducernek vagy menő bokszpromóternek adta ki magát, hogy a lehető legtöbb pénzt csalja ki áldozataiból. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.