Autó hvg.hu 2022. augusztus. 03. 15:05

Terézváros polgármestere Horváth Évának: A KRESZ-táblák ismerete feltétele a jogosítvány meglétének

A modell Horváth Éva autójára kerékbilincset raktak a kerületben, amin alaposan felhúzta magát.

Soproni Tamás terézvárosi polgármester egy hosszabb Facebook-bejegyzésben reagált arra az ügyre, amiben a modell Horváth Éva és autója voltak érintettek.

Mint azt a 24.hu is megírta korábban, Horváthék ebédelni indultak Budapesten, ahol a Jókai utcában találtak parkolóhelyet. Ide azonban csak helyi lakosok parkolhattak volna - amire az utca elején tábla is felhívja a figyelmet -, így nem sokkal később kerékbilincset raktak rá.

A modell az Instagramon adott hangot a nemtetszésének, jelezve, hogy a bilincs mellett meg is büntették őket. Erre reagált most tehát Soproni Tamás, aki közölte:

Bizony, a lakossági parkolóhely az lakossági parkolóhely”.

A terézvárosi polgármester hozzátette: meglepte „a celebhölgy instasztoriban mutatott felháborodása a kerékbilincselésen, hiszen a KRESZ-táblák ismerete feltétele a jogosítvány meglétének, de így legalább segít az ismeretterjesztésben, hogy mások már ne álljanak meg szabálytalanul”.

Hirdetés