Autó hvg.hu 2022. március. 18. 06:41

Ezek most a legjobb és legrosszabb plugin hibridek

Lássuk, hogy fogyasztás tekintetében jelenleg mely zöld rendszámos hibrid modellek tekinthetők nagyon jó, illetve erősen kérdőjeles választásnak.

A hazánkban a zöld rendszám előnyeit élvező, külsőleg tölthető hibridek adott esetben ténylegesen jót tehetnek a környezetnek, de akadnak olyan modellek melyek csak nagy jó indulattal nevezhetők zöldeknek, és akkor a töltési hajlandósággal kapcsolatban felmerülő kérdésekről még nem is tettünk említést.

A német autóklub, az ADAC rengeteg ilyen plugin hibridet tesztelt a közelmúltban, és az azokkal szerzett gyakorlati tapasztalatok alapján összeállított egy a fogyasztásra fókuszáló toplistát.

Ennek élén a 72 pontot szerzett, négycsillagos Renault Mégane Grandtour E-Tech 160 található, mely 100 kilométeren átlagosan 3,7 liter üzemanyagot és 9,3 kWh elektromos energiát fogyasztott, illetve külső töltés nélkül 5,9 literes átlagfogyasztást produkált.

Renault Mégane Grandtour E-Tech
Renault

Szintén jól teljesített a francia gyártó Captur E-Tech 160 modellje, mely 71 pontos eredményt ért el, ezenkívül pedig a Hyundai Ioinq Plugin Hybrid és a Volvo V60 T6 Twin Engine 70-70 pontos eredménye mellett sem mehetünk el szó nélkül.

A másik végletet az egyetlen csillagos BMW X5 xDrive45e jelenti, mely mindössze 23 pontra értékelt német SUV 100 kilométeren átlagosan mintegy 5,4 liter benzint és 20,9 kWh elektromos energiát használt el, és a külső töltés nélküli áltagfogyasztása elérte a 10,7 litert.

BMW X5 xDrive45e
BMW

Szintén gyengén szerepelt a Porsche Cayenne E-Hybrid a maga 27 pontjával, illetve a Mercedes GLE 350 de is csak 28 pontot tudott gyűjteni.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.