Autó hvg.hu 2021. november. 03. 19:48

A rendőrség szerint már csak alig szerveződnek illegális gyorsulási versenyek a magyar utakon

A hatóság szerint önmagában az, hogy bekameráznak egy útszakaszt, még nem szünteti meg a problémát.

Húszmilliárd forintnyi lesz azoknak a közlekedési büntetéseknek az összértéke idén, amelyeket a VÉDA-rendszer alapján szabtak ki autósokra – olvasható az InfoRádió oldalán.

A portál Óberling József rendőr ezredest, az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetőjét kérdezte a rendszerről, valamint a leggyakoribb és legveszélyesebb közlekedési szabályszegésekről. De a beszélgetésben az illegális gyorsulási versenyekre is kitértek.

Ezzel kapcsolatban felidézik, hogy a fővárosban a Váci úton és a Szentendrei úton szoktak előfordulni ilyen versenyek, amik miatt többen is sürgetik a rendőrséget, hogy ezekre az útszakaszokra is szereljenek fel VÉDA-t. Óberling József szerint ez azonban nem egy általános érvényű megoldás minden problémára, mivel amíg vannak résztvevők, addig lesznek versenyek is, legfeljebb egy bekamerázott útszakaszról átköltöznek egy másikra, amelyen nincs ellenőrzés.

Óberling azt mondta, hogy a budapesti rendőrök nagyon sokat dolgoztak azért, hogy ez a jelenség minimálisra csökkenjen: heti szinten tartanak ellenőrzéseket az érintett utakon, és most már kijelenthető, hogy illegális gyorsulási versenyek csak szórványosan történnek, és nem is szervezett formában. Szerinte inkább csak spontán kialakult versenyhelyzetek figyelhetők meg.

„Figyeljük egyébként azokat a közösségi csatornákat is, ahol ezek a versenyek régebben szerveződtek, és nem látunk erre utaló jeleket” – mondta.

Hirdetés
Itthon Martini Noémi 2024. december. 28. 10:00

„Nincs még egy ország, ahol különbséget tesznek menekült és menekült között” – hogyan élnek az állami támogatástól elesett kárpátaljai menekültek?

Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.