Autó hvg.hu 2021. július. 22. 06:57

Így fest egy autó utastere, amibe belecsapott a villám

Lehet, hogy a fizika törvényei alapján megvéd a kaszni az áramütéstől, de jobb ha nem próbáljuk ki.

Több olyan videót is látni az interneten, hogy egy autóba menet közben villám csap. A legutóbb Kansas államban történt egy ilyen eset, amely videón látható: a kocsi azonnal megállt, a fényei elsötétültek, de a benne ülőknek a Faraday-kalitka jelenség miatt, nem történt baja.

Most egy hasonló eset kapcsán viszont azt is látni, milyen károk keletkezhetnek az autón belül a villámcsapás nyomán. Eleve elég félelmetes, ahogyan a szélvédő üveget szinte megolvasztotta a villám, majd a hatalmas hőhatás a műszerfalban is komoly károkat okozott.

Mint a The Drive oldal írja, a kocsiban szerencsére nem ült senki, amikor a villámcsapás történt, mert egy kereskedés udvarán parkolt. Az akár 300 millió voltos feszültség, ami végigszaladt a jármű több pontján gyakorlatilag mindent megolvasztott.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.