Autó hvg.hu 2020. augusztus. 06. 12:18

Frissült a Kia Stonic, kéziváltós hibridként lesz kapható

Három év után máris frissült a dél-koreai márka városi szabadidő-autója.

A Kia 2017-ban dobta piacra Európában Stonic nevű modelljét, egy subkompakt crossovert, amelyet most látott időszerűnek felfrissíteni.

A típus új keréktárcsákat kapott, nagyobb – hét- helyett nyolccolos – lett benne a multimédiás rendszer, és a sofőr előtti műszerfal kijelzője is. Emellett mostantól a karosszériától eltérő színű tetővel is meg lehet rendelni.

KIA
KIA

A legfontosabb újítás benne a kishibrid egység, amit először a Ceedbe szerelt a dél-koreai gyártó. Az egyliteres motorhoz kapcsolt 48 voltos elektromos egység akkumulátorba gyűjti a fékezési energiát, illetve gyorsításkor szíjhajtáson keresztül segíti a motor munkáját. 

A Stonic megkapta továbbá azt a nemrég bemutatott iMT váltót is, amely úgy működik, hogy nem jön létre tényleges mechanikus kapcsolat a vezető és a kuplungszerkezet között. Viszont úgy lehet vele váltogatni, mintha kéziváltós lenne az autó. Ezen túlmenően duplakuplungos, 7-fokozatú automatával is kínálják az autót.

KIA
KIA
KIA

A motorválasztékban a fenti, egyliteres turbófeltöltős motor mellett az 1,2 literes, 84 lóerős változat is maradt a kínálatban. A forgalmazás kezdetéről és az árakról egyelőre nem közölt információt a gyártó.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?