Autó hvg.hu 2020. május. 22. 14:21

Úgy tűnik visszatértek a horrorkaravánok is

A határzár feloldása után kezd visszatérni az élet a megszokott medrébe az utakon is.

A rendőrök szerdán délután Berettyóújfaluban járőröztek, amikor feltűnt nekik egy szabálytalanul közlekedő gépkocsikaraván. Egy kisbusz húzott egy másikat, amihez pedig egy utánfutó volt csatolva, amin egy személyautó volt – írja a police.hu.

police.hu
police.hu

Az egyenruhások megállították a román rendszámú járművet, amelynek vezetőjét helyszíni bírsággal sújtották. A karavánt pedig szétcsatolták.

A szabálytalan vontatások miatt a hatóságok néhány hónapja kétnyelvű közlekedésbiztonsági plakátokat helyeztek ki a legnépszerűbbnek számító M1-es és 1-es főút mentén, hogy felhívják a figyelmet, hogy tilos így szállítani. A plakátokat a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottsága és az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottsága által közösen indított kampány keretében tették ki.

ORFK

Az utóbbi időben egyre több olyan kelet-európai országokba irányuló járműszerelvénnyel szemben intézkedtek a rendőrök, ahol a gépkocsivezetők figyelmen kívül hagyták a vontatásra, illetve a járművek terhelésére vonatkozó hazai szabályokat, ezek a túlsúlyos és túlméretezett járművek az utakon kiemelt kockázati tényezők.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János 2025. február. 28. 06:30

A falu adja a másikat – Orbán lohol a vidéki szavazói után

Egész pályás védekezésbe szorul a Fidesz, aminek leglátványosabb bizonyítéka, hogy a falvak lakóit is célba vette Orbán Viktor a 2026-os kampányt felvezető kommunikációjában. Pénzt adnak a kocsmáknak, az idős falusiaknak, de a Fidesz évtizedes vidékpolitikájának haszonélvezői korántsem a falvak, hanem azok a földbirtokosok, akiket az „állami földrablás” során helyzetbe hoztak a helyi gazdálkodókkal szemben.