Autó hvg.hu 2020. április. 03. 11:57

Amerikai technikára épülhetnek elektromos Hondák

Régi sztereotípiák dőlnek meg az autóiparban, amikor az elektromos járművek gyártása a jövő.

Március elején mutatta be új fejlesztésű platformját az amerikai General Motors, amely az elektromos autóik alapját adja majd. Úgy tűnik, a japán Honda is használná a rendszert.

Az Ultium néven futó akkumulátor és technikai platform alkalmas arra, hogy számtalan méretben épüljenek rá autók, a kisebb város járművektől kezdve az SUV-okon át az áruszállító haszonjárművekig.

A GM új "autóépítő készlete" összesen 19 féle kombinációt tesz lehetővé az 50 kWh-s kapacitású egységektől egészen 200 kWh-s kapacitással rendelkező autókig.

Egy ilyen platform a fejlesztő vállalat felhasználása mellett akkor lehet még gazdaságosabb, ha más autógyártók – amelyek így megspórolják a fejlesztési költségeket – is megvásárolják. Úgy tűnik, a GM uniformizált alapja a Honda számára megfelelő. A megállapodás már meg is született: a GM elektromos vázára két teljesen elektromos autót épít majd a japán gyártó. Az autókat Amerikában, az ottani két Honda-gyárban készítik majd, várhatóan 2023-tól.

Adott egy 28 millió dolláros löketet a General Motors az akkumulátorainak

Az elektromos autók legfontosabb egységének innovációján most nem lehet spórolni.

Az elektromos autók volumen szintű termeléséhez elengedhetetlen egy erre alkalmas platform, amilyen például a Volkswagennek is van MEB néven. Erre épül az első elektromos tömegmodellnek szánt autójuk, az ID.3 is. Erről a német vállalat a Forddal kötött megállapodást, annak egy elektromos kompakt SUV-ja épül majd elsőként rá.

Ezt is megértük, a Volkswagen fizeti az elektromos Chevrolet reklámját

Mondhatjuk, hogy meglehetősen ironikus időket élnek át az autógyártók manapság.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?