Autó hvg.hu 2018. július. 09. 15:44

Inkább fizetésemelést, és nem Ronaldót akarják a torinói melósok

220 millió eurót miért ne érhetne meg a C. Ronaldo?

Focinyár 2018
Friss cikkek a témában

Miután a portugál csapat kiesett a vb-n legnagyobb sztárjával egyetemben, a vele kapcsolatos hírek fókusza áttevődött arra, hogy eligazolna a Real Madridból. Méghozzá az olasz Juventus csapatába.

Most meglepő helyről jött ellenállás a szerződésével kapcsolatban, ugyanis a csapatot tulajdonló torinói Fiat cégnél – amely a Jeep, Ferrari, Abarth márkákat is a kezében tudja – kezdtek el zúgolódni a munkások, hogy minek jön a portugál.

A Fiat tulajdonolja 28,9 százalékban az Agnelli család üzleteit, így például a Juventust is, a csapat esetében ráadásul 63,77 százalékkal. A csapat jelenlegi elnöke konkrétan Andrea Agnelli, aki unokatestvére John Elkannak, aki Fiat és tőkecsoportja, az EXOR egyik vezetője, amely csoport fizetné a portugált is.

Fiat

A Juventus 100 milliót fizetne euróban a játékosért, valamint 120 millió eurót négy évre fizetésként a csatárnak. A Fiat dolgozói közül sokan besokalltak ettől mondván, az argentin "Higuaín után, most itt lenne nekünk Ronaldo is. Ez elkeserítő, miközben a gyár dolgozói 10 éve nem kaptak béremelést. A C. Ronaldóért fizetett összeg elég lenne fejenként 200 eurós emelésre" – idézik a gyár egyik alkalmazottját.

A Fiat Chrysler Automobiles (FCA) egyébiránt 126 millió eurót költ évente szponzorációra, ebből 26,5 milliót a Juventusra.

A legnagyobb lenne, ha összejönne a Hyundai-KIA-Fiat-Chrysler házasság

Elég nagy a mozgolódás az olasz-amerikai konszern háza táján mostanság. Beléptek a képbe a dél-koreaiak is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
Itthon Dobszay János 2025. április. 03. 12:03

Minek ide nemzetközi büntetőbíróság? Nekünk ne mondja meg senki, kit üldözzünk, kit ne!

A kormány úgy döntött, hogy Magyarország kilép a Nemzetközi Büntetőbíróságból – közölte Gulyás Gergely. Az „ünnepélyes” bejelentés időzítése nem véletlen: a Budapesten tartózkodó Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök ellen – háborús és emberiesség elleni bűncselekmények gyanújával – tavaly ősz óta nemzetközi elfogatóparancs van érvényben. De ki lehet-e lépni egy olyan szerződésből, ami soha nem is lett a magyar jogrendszer része?