Autó hvg.hu 2017. november. 21. 08:21

Fotó: Egyetlen tökéletes kép arról, mekkora fejfájást okozott a Tesla pénteken az autóipar többi szereplőjének

Eddig is sok borsot tört az autógyártók orra alá a Tesla, pénteken viszont sikerült mindezt überelnie a cégnek.

Múlt hét péntek óta ismét főhet a feje a "hagyományos" autókat gyártó cégeknek, Elon Musk ugyanis nemcsak a 800 km-es hatótávolságú kamionjával érkezett a Tesla bemutatójára, hanem egy 1000 km-es hatótávolságú elektromos sportkocsival, a Roadster 2-vel is. Az autónak valóban elképesztő paraméterei vannak, itt írtunk róla bővebben.

A szkeptikusokban azonban felmerült a kérdés: mi értelme egyáltalán egy ilyen autót építeni. A választ az Unilad Tech nevű Facebook-oldal adta meg, ami egy remek összehasonlításban mutatta meg, mi a különbség a Tesla Roadster 2, valamint a világ egyik legerősebb szuperautójának kikiáltott Bugatti Chiron között.

Az összehasonlításban végigveszik a legfontosabb paramétereket:

  • 0-ról 96 km/h-s tempóra való gyorsulás,
  • negyedmérföldes (400 méteres) sprint ideje,
  • 0-ról 160 km/h-ra való gyorsulás,
  • végsebesség,
  • hatótávolság,
  • ülések száma,
  • és nem utolsósorban az autó ára.
Facebook / Unilad Tech

Ezek alapján két dolog rögtön feltűnhet: nem a Tesla Roadster 2 az első olyan sportkocsi, amit eszeveszett képességekre kalibráltak, és az is, hogy a versenytárs hatótávolsága sem jobb, sőt. És akkor a két autó közötti árrésről még nem is beszéltünk.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.