A használtautó-vásárláskor jobb, ha egy autószerelő is eljön velünk megnézni a kocsit, de ha ez éppen nem lehetséges, akkor sincs gond. Íme 10+1 fontos kérdés, amit érdemes feltenni a tulajdonosnak.
Bár a legutóbbi felmérés szerint az idei első három hónapban hazánkban megtört a használtautó-piac lendülete, még így is rengetegen vásárolnak Magyarországon használt autót. A vásárlók között pedig szép számmal akadnak, akik bár nagyon szeretnének autóhoz jutni, nem értenek annyira a kocsikhoz, mint kellene, így aztán nem csoda, ha ilyen rémtörténetek születnek.
Nem véletlenül mondogatják a tapasztaltabb autósok, hogy egy használtautó-vásárláshoz mindenképpen vigyünk magunkkal egy olyan szerelőt, akiben megbízunk. Ha azonban erre éppen nincs lehetőségünk, akkor sincs semmi veszve. A The NextWeb szerint az alábbi kérdéseket mindenképpen tegyük fel az eladónak, majd a válaszokat fel/megjegyezve keressük fel az előbb említett autószerelőt.
- Mennyi a fogyasztása?
- Mennyit futott a jármű?
- Mire használták korábban?
- Első tulajdonos akarja eladni?
- Miért akarja eladni?
- Van karcolás, horpadás a karosszérián?
- Sérült már meg a jármű (balesetben)?
- Mikor volt utoljára szerelőnél az autó?
- Melyik alkatrészt kell cserélni benne?
- Mikor vihető el egy próbakörre?
- Megvan az autó törzskönyve?
A válaszok egy részét persze maguktól is el kell árulniuk a tulajdonosoknak, de ha vásárlóként hamarabb rákérdezünk, mint hogy az eladó elmondja, azzal egyfelől lépéselőnybe kerülünk, másrészről pedig biztosan nem "felejtik" el megemlíteni a hibákat.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.