Autó hvg.hu 2017. április. 03. 10:19

Magasnak találja a hazai üzemanyagárakat? Nyugalom, van rosszabb

A benzin és a gázolaj árára mindig csak panaszkodni szoktunk, azonban nem árt tudni, hogy külföldön adott esetben az itthoninál is jelentősen drágábbak lehetnek az üzemanyagok.

Mostanság hetente akár többször is olvashatunk, illetve hallhatunk híreket az üzemanyagárak változásával kapcsolatban, azzal viszont csak kevesen vagyunk tisztában, hogy külföldön hol olcsó és hol drága a benzin, illetve a gázolaj. A clever-tanken.de adataiból kiderül, hogy a főbb európai országokban jelenleg körülbelül mi a helyzet e tekintetben.

Nos, a benzin a vizsgált országok közül jelenleg Romániában a legolcsóbb, ahol 1,02 eurót, vagyis átszámítva mintegy 315 forintot kell fizetni egy liter ilyen üzemanyagért, a legdrágább pedig a norvégoknál, ahol 1,76 eurót, vagyis körülbelül 543 forintot kell fizetni egy liter naftáért. A gázolaj jelenleg Luxemburgban a legolcsóbb, ahol literje 0,99 euróba, vagyis 305 forintba kerül, a legdrágább pedig ismételten Norvégiában: ebben az igen magas GDP-jű északi országban 1,64 euróba, tehát mintegy 506 forintba kerül egy liter gázolaj.

A benzin, illetve a gázolaj literenkénti európai átlagára jelenleg 1,30 (401 forint), illetve 1,20 euró (370 forint). Hazánkban ugyanezen üzemanyagok literje átlagosan 1,15 euróba (354 forint), illetve 1,17 euróba (361 forint) kerül, vagyis az itthoni árak némileg elmaradnak az európai átlagtól, de persze nem annyira, mint amennyire a hazai átlagfizetések az európai bérektől.

clever-tanken.de
clever-tanken.de

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.