Autó hvg.hu 2016. december. 26. 08:21

Nehéz lenne bizarrabb autót elképzelni ennél a Fordnál

Mentségére szóljon, hogy ez egy művészeti alkotás, amely mögött komoly koncepció lakik.

Az amerikai Barett-Jackson aukciósház következő árverésén tűnik majd fel ez, akétség kívül valamilyen formában remekműnek nevezhető Ford Torino.

Ha elsőre nem lenne nyilvánvaló, a művész a második ipari forradalom, amelynek Henry Ford futószalagos összeszerelési elve volt az egyik leginkább kifejező megnyilvánulása, próbál hidat képezni a harmadik ipari forradalom, most zajló 3D-s nyomtatókkal jellemzett korszaka között.

Barett-Jackson

A művész Ioan Florea erdélyi születésű művész, akinek akármennyire köhelyes is, van némi drakulás vérvonal a művében is, a folyékony-fém csontvázak elég félelmetes formái révén. Az 1971-es gyártású Ford Torinót, azért alsó limit ár nélkül hirdették meg, ki tudja.

Barett-Jackson
Barett-Jackson

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.