Autó hvg.hu 2016. szeptember. 08. 08:21

Minden autós rémálma: háromszintes körforgalmat építenek a britek

A monstrum megépítésére van logikus magyarázat, de még csak ránézni is szörnyű.

Angliában pontosan tudják, mi fán terem a körforgalom. Míg Magyarországon sokan átkozzák ezeket a "kereszteződéseket" – pláne a többsávos változatokat, amiket egyébként egy pofonegyszerű ábra alapján bárki megtanulhat helyesen használni –, addig Angliában van, hogy hét körforgalmat építenek egybe. De merre terjeszkedjen az ember, ha már széltében sikerült ilyen maradandót alkotni? Természetesen felfelé (és lefelé).

A Sunderland Echo szerint az ország északkeleti részén fekvő North Tyenside-nál, egész pontosan az A19 és az A1058-as utak találkozásánál építenék meg a monstrumot, potom 27,6 milliárd forintból. Persze indok is van az építkezésre, a két főút csomópontjában üzemelő körforgalom ugyanis jelenleg már nem bírja el a hatalmas forgalmat, így aztán arrafelé állandóak a torlódások és a dugók. Hogy ez ne fordulhasson elő többé, az A19 és az A1058-as utak egyenesen haladó forgalmat a föld alá és a föld fölé vezetik, akik pedig választani akarnak, hogy a másik útra térjenek rá, azok a középen lévő körforgalomban megtehetik mindezt. A működéséről egy animációt is készítettek a tervezők, a teljes beruházást 2019 márciusában adnák át.

A megoldással egyébként a környék gazdaságát is fellendítenék, hiszen az eddiginél jóval járhatóbb lenne az úthálózat. Sőt, ha beválik, a brit kormány máshol is hasonló körforgalmakat húzhat fel. Az ilyen jellegű fejlesztésekre egyébként 15 milliárd fontot, vagyis nagyjából 5520 milliárd forintot különítenek el. Abból mondjuk már idehaza is helyre lehetne tenni ezt-azt az utakon.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.