Autó hvg.hu 2016. január. 12. 15:11

Képriport: így dolgozik egy négymilliárd forintos forgalmat csináló hamisító üzem

Oroszországban mindent nagy tételben csinálnak, legyen az akár a hamisítás. Sportszerek, mobilok, autóalkatrészek, mosópor, motorolaj, mindegy.

Most egy angol nyelvű blog közölt döbbenetes képriportot egy illegális üzemről, amely „kenőolajat” gyártott és terített ki tudja milyen piacok felé. A Moszkva külterületén működő állomáson, mondhatni nagyüzemi termelés folyt, amely a hatóságok szerint, havi szinten egymilliárd rubel, közel 4 milliárd forintos forgalmat bonyolított.

Persze nem kispályáztak: Shell, Mobil, Elf, Castrol, BP, Elf, Liqui Moly, többnyire prémium olajakat nyomtak a BMW, Volkswagen, Ford, Toyota, Mazda, Nissan, GM márkák autói számára. Az oldal szerint az alapanyagot Fehéroroszországból hozták, majd lényegében felcímkézték.

automotorblog.com

Csak megjegyzésként, annyit tennénk hozzá, hogy pont az ilyen áru, mint a folyékony mosópor vagy a motorolaj, amelyekről végképp nem lehet megállapítani, hogy miből van valójában, a legkönnyebben hamisítható. Hiszen csak az eredetihez hasonló címkét kell a műanyag palackra ragasztani, valamint a "lötty" kell, hogy kicsit hasonlítson az elvárt termékre, máris eladható. Amit aztán a milliós értékű kocsiba töltünk. Ráadásul, hogy ez az üzem aztán milyen országokba exportált az már nehezebb kérdés.

automotorblog.com
automotorblog.com
automotorblog.com
automotorblog.com
automotorblog.com
automotorblog.com


Az összes kép itt tekinthtő meg.

Hasonló érdekességekért lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.