Autó hvg.hu 2015. április. 22. 12:41

Árában máris Tesla-szintű az első kínai elektromos sportkocsi

A tervek szerint 400 lóerős Qiantu K50 Event! jövőre kerül gyártásba, és 113 ezer dollárnak megfelelő jüanba fog kerülni, vagyis átszámítva mintegy 31,6 millió forintba.

A mai napon nyitja meg a kapuit a Sanghaji Autószalon, ahol a nagy nemzetközi gyártók mellett természetesen a kínai márkák is felvonultatják a modellpalettájuk színe-javát.

Idén az egyik legizgalmasabb modell a jópofa, szitakötős logót viselő, Qiantu K50 Event! (így, felkíáltójellel a végén) nevű elektromos sportkupé, amely egy tavaly bemutatott prototípus gyártásra kész változata. Az oldalnézetből a Bugatti Veyronra hajazó, közel 1,7 tonnás újdonság mozgatásáról egy 400 lóerőt és 650 Nm maximális nyomatékot produkáló elektromotor gondoskodik, amely öt másodperc alatt gyorsítja nulláról százra.

Qiantu

Az otthoni hálózatról hat óra alatt feltölthető 41,1 kWh-s akkumulátora 200 kilométeres hatótávot biztosít a kínai autócsodának, melynek gyártása a tervek szerint 2016-ban kezdődik. A pletykák szerint 113 ezer dollárnak megfelelő jüanba fog kerülni, vagyis átszámítva mintegy 31,6 millió forintba, ami megegyezik a Tesla Model S helyi árával. Ennyi pénzért valószínűleg csak az fog ilyet venni, akit erre köteleznek.

Qiantu
Qiantu



Kövesse az Autó rovatot a Facebookon!
A rovat vezető cikkei negyedórával hamarabb kikerülnek a közösségi oldalra, mint a hvg.hu-ra.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.