Sirályszárnyas ajtók, négy ülés, négy elektromotor, 300 kilométer/óra feletti végsebesség és 800 kilométeres hatótáv a Quant F katalógusadatai között. Túl szép, hogy igaz legyen?
Az egyik legérdekesebb tanulmányautóval érkezik a liechtensteini székhelyű NanoFlowcell cég a Genfi Autószalonra, itt mutatják be ugyanis elsőként a Quant F névre keresztelt elektromos hajtásláncú tanulmányautójukat, amely egy korábbi prototípus továbbfejlesztése. A sirályszárnyas ajtókkal és szénszálas utascellával szerelt négyszemélyes sportautó négy elektromotorral rendelkezik, amik a cég ígérete szerint együttesen akár 1090 lóerős teljesítmény leadására is képesek, korlátozott ideig.
A maximális teljesítmény elérésében a házon belül kifejlesztett kétfokozatú automata váltóra, és az intelligens összkerékhajtásra is szüksége van, amely igény esetén képes csak a hátsó kerekek felé továbbítani az erőt. További érdekessége az autónak, hogy az akkumulátorai eltérnek a szokásostól, ugyanis a cég saját gyártmányú akkumulátorcellái olyanok, mintha „kombinálnánk az akkumulátort és az üzemanyagcellát, amely folyékony elektrolitokkal üzemel.
A hidrogénnel és oxigénnel üzemelő hagyományos üzemanyagcella helyett pozitív és negatív töltetű ionizált folyadékokkal dolgozunk” – árulta el a rendszer lényegét a cég technikai vezetője. Ezzel a technológiával, valamint a két darab 250 literes folyadéktartállyal, mintegy 800 kilométeres hatótáv csikarható ki az autóból.
A technikai igazgató azt is elárulta, hogy az autó formavilága százszázalékosan megfelel a homologizációs követelményeknek, továbbá az utastér is 90 százalékban véglegesnek tekinthető. A töréstesztek viszont még hátravannak, így egyelőre csak egy nagyon biztató prototípusról beszélhetünk.
Kövesse az Autó rovatot a Facebookon! |