Autó hvg.hu 2015. január. 29. 04:00

Pusztított a fék meghibásodása után a száguldó kamion

Csak roppant csúnya vége lehet annak, amikor meghibásodik a fék egy olyan kamionon, amely lakott területen belül száguldozik nagyjából százzal. Az is lett, legalábbis kedden, az oroszországi Novorosszijszkban.

A pontos részletek nem ismertek, annyi azonban kiderült, hogy a nagyjából százzal döngető kamion fékrendszere megadta magát. A monstrum előbb egy kereszteződésben szabályosan kanyarodó keverőskocsival csattant, később több személyautót is összetrancsírozott és egy autóbuszt is eltalált. Túl sok a fékeveszett teherjárműből sem maradt.

Arra nem tért ki az esetről a LiveLeaken posztoló feltöltő, hogy történt-e személyi sérülés, ám a fotókat látva nehéz elképzelni, hogy nem történt tragédia.

Novorosszijszk
LiveLeak
Novorosszijszk
LiveLeak
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.