Autó hvg.hu 2013. november. 18. 04:00

Lauda inspirálta egy fanatikus rajongó Ferrari 458 Italiáját – fotók

Egy rajongó mindig rajongó marad, és ahol, amikor csak teheti, tiszteleg a kedvence előtt. A Ferrari egyik ügyfele például Niki Lauda iránti rajongását kívánja megmutatni a világnak egy különleges 458 Italián keresztül.

A meg nem nevezett fanatikus a Ferrari egyedi színezetű és felszereltségű modelleket kreáló részlegénél adott le megrendelést egy 458 Italiára. Az illető a háromszoros Forma–1-es világbajnok előtt kíván tisztelegni a sportkocsival, amelyet az a 312 T típusjelű autó inspirált, amely az osztrák klasszist 1975-ben pályafutása első vb-címéig repítette.

Ferrari 458 Italia Niki Lauda
Ferrari

A 4,5 literes, V8-as, 562 lóerős sportautó a Ferrari védjegyének számító vörösben tündököl, ám néhány apró részlet, valamint a kocsi teteje fehér: utóbbi karosszériaelemet az olasz trikolór díszíti. Az autó felnije aranyszínű, míg a belső térben az üléseket éppen olyan anyagból készítették, mint a 312 T-ben, ráadásul gazdagon használtak alumíniumot is, hogy minél jobban megidézzék a korszaknak megfelelő autóbelsőket.

Ferrari 458 Italia Niki Lauda
Ferrari

Arról, hogy megrendelés érkezett az egyedi 458 Italiára, a márka hivatalos lapja, a Ferrari Magazine számolt be, arról viszont természetesen nem lebbentették fel a fátylat, hogy ki igényelte az egyedi verziót.

Ferrari 458 Italia Niki Lauda
Ferrari

Noha Lauda neve kitörölhetetlenül összeforrt a Ferrarival az 1975-ös és 1977-es vb-címek, valamint a Hajsza a győzelemért című nagysikerű Ron Howard-mozifilm által is feldolgozott 1976-os, ezüstéremmel zárt szezonnak köszönhetően, az osztrák manapság már a Mercedes kötelékét erősíti: a csillagosok Forma–1-es istállójánál ügyvezetői jogkörrel nem rendelkező igazgatóként dolgozik.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?