2013. június. 18. 19:13 MTI Utolsó frissítés: 2013. június. 18. 19:07 Közlekedés

Újra járható a Kisorosziba vezető út

Kedd este hat órától hivatalosan is megnyitották a forgalom előtt a Kisorosziba vezető utat, amelyen azonban súly- és sebességkorlátozás van – közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szóvivője.

Pécsi Norbert Sándor elmondta, hogy az út állapota miatt biztonsági okokból 3,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek nem közlekedhetnek a 1113-as mellékúton, a maximális sebesség pedig 40 kilométer/óra. 

A szóvivő hozzátette, hogy a dunai árhullám levonulása után a szakemberek napokon át dolgoztak, hogy az utat teljes szélességében meg lehessen nyitni. Ezzel Pest megyében valamennyi, az űrvíz miatt elrendelt fél- és teljes pályás útzár megszűnt.

A 2-es úton Dunakeszinél a 7,5 tonnánál nehezebb gépjárművek azonban egyelőre nem közlekedhetnek - tette hozzá.

Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.