Napról napra jobban érezzük az infláció hatását napjainkban Magyarországon. De tudjuk-e, hogy a készpénz értéke folyamatosan csökken? Mit érdemes tennünk egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben, hogy nagyobb anyagi biztonságban érezhessük magunkat? Videónkban az utca emberének segítségével kerestük ezekre a kérdésekre a válaszokat.
Ami videónkból kiderül:
- Mennyire érzi egy átlagos budapesti az infláció hatását?
- Vannak-e/voltak-e megtakarításai? Hogyan spórol?
- Tud-e/tudott-e félretenni az utóbbi időben?
- Hogyan tájékozódik a különböző megtakarítási opciókról?
A növekvő inflációs környezet miatt az embereknek egyre nőnek a kiadásaik, kevesebb megtakarítani való pénzük marad, befektetés nélkül ennek reálértéke pedig még jobban csökken. Ezzel párhuzamosan, ha az embereknek kevesebb pénzük marad megtakarításra, még jobban át kell gondolniuk, hogy milyen megtakarítási formát érdemes választani. Az OTP Bank tapasztalatai szerint nehéz gazdasági helyzetben felerősödik a megtakarítás fontossága, azonban a megtakarításokkal kapcsolatban lényeges, hogy nem baj, ha kevés a megtakarítható összeg – a rendszeresség a legfontosabb. Ebben segít az OTP Bank Rendszeres Megtakarítási Programja, aminek a keretében rendszeres, kis összegű, akár már 10 ezer Ft-os összeggel is el lehet kezdeni a megtakarítást.
A hitelintézet immáron 11. éve méri fel a lakosság pénzügyi attitűdjeit, megtakarítási szokásait az Öngondoskodási Index kutatásban, melynek idei eredményei hamarosan várhatóak.
A tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül ajánlattételnek, célja kizárólag a figyelem felkeltése. A fenti termékek és szolgáltatások részletes feltételeiről az ismert csatornákon keresztül tájékozódhatnak. Az OTP Bank fenntartja annak jogát, hogy a tájékoztatásban szereplő termékek és szolgáltatások kondícióit módosítsa.
A tartalom az OTP Bank Nyrt. megbízásából, a HVG BrandLab produkciójában készült. A cikk létrehozásában a HVG hetilap és a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.