Használni kezdte a beélesített fegyvereket a Szuverenitásvédelmi Hivatal
A független sajtón és egy civil szervezeten próbálja ki először a magyar szuverenitást védelmező hivatal képességeit a kormány.
Megkezdte első vizsgálatait a magyar érdekek védelmére létrejött Szuverenitásvédelmi Hivatal (SZH). Elsőként a Transparency International Magyarország (TI) kapott felszólítást egy 62 kérdésből álló levél megválaszolására. A Lánczi Tamás vezette SZH ebben a civil szervezet külföldről származó támogatásai mellett arról is érdeklődik, mire költötték ezeket a pénzeket – a hivatal vezetőinek nyilatkozatai alapján azt feltételezve, hogy a választók akaratának befolyásolására.
A TI, amellett, hogy alkotmányossági panaszt nyújtott be, mivel az SZH eljárása és megállapításai ellen nem lehet jogorvoslattal élni, jelezte, mivel elkötelezettek az átláthatóság iránt, megadják a válaszokat. Amelyek amúgy mindenki számára elérhetőek a TI honlapján. Tudja ezt a hivatal is, hiszen a levelében maga is gyakran emlegeti a civil szervezet beszámolóit, köztük az abban szereplő összegeket. A hat oldalon keresztül taglalt kérdésekből leginkább az világlik ki, teljesíthetetlen adminisztrációs terhet akartak a Transparency nyakába varrni. Ezt jelzi, hogy – bár a szuverenitásvédelmi törvénynek nincs visszamenőleges hatálya – az SZH számos, a múltban kapott támogatásra is rákérdezett. 2010-ig visszamenően elszámoltatnák például a TI-t az angol The Sigrid Rausing Trusttól és a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítványtól kapott támogatásokról.