Magyarországon is jól jönne: az élelmiszereken lévő címkékhez hasonló jelölést vezettek be az internetre az USA-ban
A sokféle elnevezés, valamint a bonyolult kedvezményrendszerek közötti eligazodásban segítenének az internetszolgáltatók ügyfeleinek.
A sokféle elnevezés, valamint a bonyolult kedvezményrendszerek közötti eligazodásban segítenének az internetszolgáltatók ügyfeleinek.
Pénzmosás és terrorizmus finanszírozásának gyanúja, pénzzel támogatott influencerek és kommentelők, az egykori fasiszta Vasgárda nézeteit népszerűsítő rádió – nagy erőkkel nyomoznak Calin Georgescu támogatói után.
Csalog Zsolt szociográfus dokuportrénak keresztelte izgalmas irodalmi munkáit, amelyeket magyar sorsfestésnek, sorskatalógusnak láthatunk. Dokuportréiban romák, fizikai munkások, hajléktalanok, kisstílű bűnözők, prostituáltak, kettétört karrierű volt kommunista párthívők, melegek és más marginalizált csoportok életútjai elevenednek meg. Máskor egész kötetben mondja el életszövegét egy szovjet kényszermunkatábor túlélője, egy idős parasztasszony vagy az 56-os forradalom egyik vezetője. A szociográfus életművét bemutató cikkünk első része.
Jól ismerjük a nyugati országok zöldítési törekvéseit és azok buktatóit, de kevesebbet tudunk a teljesen más alapállásból induló Ázsiáról és Afrikáról. Losz Ákossal, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezető gázpiaci elemzőjével erről is beszélgettünk.
Miért felejtették el és hogyan találták meg az ötezer éves civilizációt, ami mára kikopott a magyar történelemkönyvekből? Ennek eredtünk nyomába a Szépművészeti Múzeum kivételes Mezopotámia-kiállítása kapcsán Niederreiter Zoltán assziriológus kurátorral.
A Budapesti Fesztiválzenekar háromszor adja elő Haydn és Mozart 1788–1791 között komponált három remekművét.