Kapronczay Stefánia: Egyedül hangoskodni kevés, együtt sokkal messzebbre hallatszik a civilek hangja
A TASZ stratégiai igazgatója új sorozatában hat ember történetén keresztül mutatja meg, hogy igenis vannak eszközeink jogaink megvédésére, szabadságunk kiharcolására. A harmadik, Tünde története arról szól, hogy együttműködéssel, meglepő szövetségkötéssel és a polgárok számára nyitva álló jogi eszközök használatával igenis lehet tenni egy mindenkinek fontos, az ivóvizet érintő probléma megoldásáért.
Tünde gyakran bosszankodott a csőtörések miatt. Nem gondolta volna, hogy éppen a vízszolgáltató munkatársaival fog összefogni a megoldásért. Minden úgy kezdődött, hogy több Pest megyei településen sárgás víz kezdett folyni a csapból és a gyakoriak voltak a csőtörések. Néhány lakos nem elégedett meg a tanáccsal, hogy igyanak palackos vizet. Tünde és társai úgy döntöttek, hogy utánajárnak mi okozza a problémákat.
Kérdezősködtek, adatokat igényeltek, s arra a meghökkentő következtetésre jutottak, hogy nem a szolgáltató a hibás. Az ivóvízellátást a csatornarendszer leromlott állapota fenyegeti, amely karbantartására alig jut forrása a szolgáltatónak az évek óta alacsonyan tartott vízdíjak miatt. Ezt követően Tündéék létrehozták helyi civil szervezetekből, érintett önkormányzatokból és vízügyi szakszervezetekből a Víz Koalíciót, ami elérte, hogy az illetékes államtitkár komolyan vegye őket és ezt az országos problémát.