Ki miért hajt szemben az autópályán? A válasz sokfélébb, mint gondolná
Vannak eszközök, amellyel csökkenthető a veszély, de sokkal hatékonyabbak lehetnek a megelőzésben az okosrendszerek.
Vannak eszközök, amellyel csökkenthető a veszély, de sokkal hatékonyabbak lehetnek a megelőzésben az okosrendszerek.
Tényleg megbolondult Trump? Megéri lator államnak tartani Kínát? Mik a tanulságai Orbán bécsi látogatásának? Válogatás a világlapok cikkeiből.
Hámori Luca az első magyar női ökölvívó, aki kijutott egy olimpiára, a kőszegi lány ráadásul két mérkőzést is nyert Párizsban. Hogyan éli meg, hogy sokan nem ezért, hanem az algériai Imane Helif elleni meccse miatt emlékeznek rá? Megbánt-e valamit a történtekkel kapcsolatban és mit tanult belőle? Mennyire agresszív a ringen kívül? Hogy telnek a mindennapjai az olimpia óta, mik a jövőbeli tervei és mit gondol a Sztárboxról? Egyebek között ezekről mesélt lapunknak. Interjú.
A Princetoni Egyetem politológia professzora szerint nem kétséges, hogy a következő amerikai elnök megpróbálja tekintélyuralommá átalakítani az Egyesült Államokat. Ám szerinte számos demokrata még mindig nem fogja fel a tényleges helyzetet.
Hajlamosak az emberek valódi lényként kezelni a mesterséges intelligencia virtuális ügynökeit, így a fejlesztőknek meg kell fontolniuk, hogy mennyire emberszerűvé alakítják ezeket az intelligens, automatizált segítőket – összegezhető brit kutatók vizsgálatának eredménye.
Nehéz a dolga a diplomatáknak. A német nagykövetet például Szijjártó Péter kérette be, idézik fel a humoristák. Leültek és elbeszélgettek Julia Gross-szal. A mobilját meg, ha jól viselkedik, az év végén visszakaphatja. Még az is lehet, hogy a szüleit is behívatják. De a külföldön dolgozó magyar nagyköveteknek sem könnyű: Orbán Viktor mond valami erőset idehaza, ők meg pattanhatnak ki az ágyból éjnek évadján, hogy dakota közmondásokat értelmezzenek.
A nyolcvanas évek közepén, amikor a legtöbb szocialista állam befele tartott a politikai válságba, Lengyelország éppen kilábalt egyből. Ennek köszönhető, hogy a lengyel társadalom egy része a kommunista diktatúra utolsó évtizedét bizonyos fokú megértéssel kezeli, mivel egy makacsnak bizonyuló mítosz szerint az mentette meg az országot a legrosszabbtól, egy orosz katonai beavatkozástól. A diktatúra jellegéről, a lengyel gazdaság helyzetéről, a rendszer ellen szervezkedő munkásokról, valamint a lengyel szocializmus összeomlásáról Semsei Ferenccel, az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltárának tudományos kutatójával beszélgettünk.