Az ügyészség játszmáján is múlik, kitartanak-e Schadl mellett egykori emberei
Már a héten kiderül, hogy Schadl György mögül hány olyan végrehajtó farol ki, aki neki köszönhette pozícióját. Ebből leszűrhető lesz az is, hogy a végrehajtói kar elnökének mennyire maradt erős a hatalma, miután az általa kiépített rendszer összeomlott. Eddig négy vádlott ismerte be a bűnösségét, és tizenegy olyan szereplője maradt az ügynek, aki még érdekelt lehet abban, hogy bedobja a törölközőt.
„Azért ismerem be a bűnösségemet, mert az úgy történt, ahogy az ügyészség a vádiratban előterjesztette. Elnézést kérek, megbántam” – a Schadl–Völner-ügy első, pénteki előkészítő ülésén a huszonkettedrendű vádlott, a Schadl Györggyel baráti viszonyban lévő P. Márton ezzel indokolta meg a bírónőnek, miért ismeri el a bűnösségét. P. Mártont az ügyészség azzal vádolta, hogy ő kötötte össze Schadl Györggyel azokat az embereket, akik beleegyeztek abba, hogy bírósági végrehajtói állásért cserébe rendszeresen fizetnek a végrehajtói kar elnökének.
Összesen 22 vádlott van, közülük az első előkészítő ülésen eddig heten kerültek sorra, vagyis ennyien nyilatkoztak arról a bíróságnak, hogy beismerik-e a bűnösségüket, vagy sem.
P. Mártonnal együtt négyen be is ismerték, számukra véget ért a tárgyalás. Így tett a huszonegyedrendű vádlott, P. Béla, a végrehajtói kar hivatalvezetője, aki Schadl kívánságainak megfelelően pontozta a végrehajtói pályázatokat. Ugyancsak beismerte bűnösségét az a B. László, aki segített Schadlnak abban, hogy a túlépített nyaralójának megadják a használatba vételi engedélyt. Rajta kívül bűnösnek vallotta magát az a férfi is, aki a túlépített nyaraló ügyében építésügyi szakügyintézőként járt el. A többiek – köztük Schadl György felesége és apja – tagadták a terhükre rótt bűncselekményt.