EgyenlegMoncsi – így lett a telefonlehallgatásnál is fontosabb egy vádalku a Schadl-ügyben

3 perc

2023.02.01. 11:30

Kik mozgatták „gyalogként" a Schadl György-féle korrupciós hálózatot? Hogy áramlott a pénz a végrehajtóelnök Schadl és Völner Pál államtitkár között? Mikortól figyelt fel az ügyre a hatóság, és hogyan követte nyomon a kenőpénzek útját? Cikkünkben az ügy újabb érdekes részletei.

Az ügy vádiratában csak azok a pénzek szerepelnek, amelyek mozgását az ügyészség nyomon tudta követni, részben a Schadl György és felesége bankszámláinak, valamint a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar (MBVK) elnökének egyik legfontosabb bizalmasa, F. Vivien által kezelt Excel-táblázatok elemzése alapján. Bár tudott a korrupcióról és a Völnernek juttatott milliókról, sőt segített is a kenőpénzek adminisztrálásában, az ügyészséggel kötött alkuja miatt F. Vivien megússza a felelősségre vonást.

A Völner-Schadl-ügy állása: a „patrónusok" megússzák, a biznisz megy tovább

Miközben két héttel a büntetőper indulása előtt látványosan szivárognak ki Schadl György csúcsvégrehajtó és Völner Pál volt igazságügyi államtitkár korrupciós ügyének részletei, a rendszer tisztulásának semmi jele. A végrehajtók menesztése-kinevezése ma sem átlátható.

A Schadl budaörsi irodájában hivatalosan végrehajtójelöltként dolgozó, valójában a feketepénzeket kezelő nő lehet a végrehajtókat és Völnert érintő korrupciós büntetőügy egyik koronatanúja. Ő rendezte ugyanis azokat a Házipénztár és EgyenlegMoncsi néven futó táblázatokat, amelyekben akkurátusan feljegyezte, kitől fogadott el, és kiknek mennyi kenőpénzt adott át az MBVK első embere.