Egyszerre krimi és korrajz a '70-es évekről Mátyás Győző első regénye
Hiteles képet fest az 1970-es évek Magyarországáról Szökevények című könyvében Mátyás Győző, aki már nem érhette meg első regényének megjelenését.
Hiteles képet fest az 1970-es évek Magyarországáról Szökevények című könyvében Mátyás Győző, aki már nem érhette meg első regényének megjelenését.
Mit jelent Putyin újabb atomháborús fenyegetése? Milyen súlyos következményei lehetnek annak, hogy Scholz német kancellár beszélt Putyinnal? Meg lehet-e akadályozni, hogy Trump lerombolja a demokráciát Amerikában? Veszélyben van-e Ausztria energiaellátása, miután Oroszország leállította a gázszállításokat? Témák nemzetközi lapszemlénkből.
A legnagyobb nyereséget produkáló vállalatoknak már több mint a tizede olyan, amelyet az Orbán-kormány barátainak szánt tőkeprogram pumpált nagyra vagy tette lehetővé a felvásárlását. Ha ez nem így lenne, sok, a húsos fazékhoz közeli cég eltűnne a süllyesztőben.
A határ menti feszültség csökkentése erősítheti a gazdasági kapcsolatokat India és Kína között. De ettől még fennmarad a hosszú távú versengés a világ két legnépesebb országa kapcsolatában.
A már életében legendává vált mexikói művész személyes használati tárgyai – fűzői, csizmái, beszáradt körömlakkjai – között voltak elzárva 50 évig azok a fotográfiák, melyek a művészpárt, családtagjaikat, ismerősöket, háziállatokat, valamint inspirációul szolgáló motívumokat ábrázolnak, és most Budapesten is láthatók.
Bár román Trumpként emlegetik, Putyin szelleme lengi be a romániai elnökválasztás meglepetésgyőztesét, Călin Georgescut. A kizárólag a TikTokon kampányoló jelölt győzelme olyan váratlanul érte a román nyilvánosságot, hogy csak vasárnap éjfél előtt kezdtek megjelenni a róla szóló ismertetők. Akárhogyan is állított maga mögé annyi embert Georgescu, annyi biztos, hogy Ilyen támogatás a magyarellenes erők mögött Vadim Tudor ezredfordulós sikere óta nem volt. Faramuci módon a magyar propaganda által megdolgozott romániai magyarok is melléálltak.
Továbbra is sorjáznak az amerikai elnökválasztásról szóló elemzések a világlapokban. A Die Welt főszerkesztője szerint a választás kimenetele az elittel szembeni bizalmatlansági indítvánnyal ér fel. A lapot kiadó Springer-konszern vezérigazgatója szerint Trump győzelme esély Európa számára az európai-amerikai kapcsolat újraértelmezésére. A Frankfurter Allgemeine Zeitung azt írja, az amerikai polgárok nagyobb része nem kérte abból a status quóból, amit Kamala Harris jelentett. A Neue Zürcher Zeitung szerint Donald Trump kampánya Vlagyimir Putyin és Hszi Csin-ping kezére játszott. Trump győzelme a mai budapesti csúcson is érezteti majd hatását, írja a Times. Nemzetközi cikkválogatásunk.