"Kialakult egy helyzet" – így került Mészáros Lőrinchez az egri nagyvállalkozó szállodája

6 perc

2022.01.21. 09:00

Nem tervezte, mégis eladta Eger legismertebb szállodáját Mészáros Lőrinc köreinek Harmati László nagyvállalkozó. Mint mondja, az üzleti siker titka a szükséges, de nem túlzott közelség a hatalomhoz. Interjú.

HVG: Ha kinéz az irodája ablakán, élete fő művét, az Eger Park Hotelt látja, amint épp átveszi benne az uralmat Mészáros Lőrinc Hunguest Hotelse. Visszautasíthatatlan ajánlatot kapott tőlük?

Harmati László: Soha nem akartam eladni a szállodát, de ebben a tőkétől függő világban több körülmény is arra késztetett, hogy mégis így döntsek. Ez a 214 szobás hotel húsz éven át volt a zászlóshajóm, 2002. október 1-jén vettem a Danubiustól. Azóta több mint ötmilliárd forintot költöttem rá, például egyszerre akár 104 kerekesszékes vendéget is tud fogadni. De be kellett látnom, hogy egy olyan magányos farkasnak, amilyen én vagyok, aki mögött nem áll nagy szállodalánc, egyre nehezebb a dolga a pandémia, az energiaárak robbanása, a munkaerőköltségek miatt.

A 79. évemben járok, s a családommal együtt kicsit megfáradtunk. A konferenciaturizmus kemény szakma, mégis nehéz megválni tőle, a munkatársak egy része húsz éven át velünk volt. Ki is kötöttem a szerződésben, hogy a Hunguest jogfolytonosan megtartja őket. A lányom igazgatta a szállodát, ő eljött, de a párja maradt műszaki vezetőnek, és még az egyik fiúunokám is ott dolgozik. Mivel az ingatlant adtam el, nem a vagyonkezelő, illetve az üzemeltető céget, utóbbiak nevét is meg kell változtatnom, sőt a saját e-mail-címemet is. Ezen túl kell esni.

A magántulajdon szent, de Mészáros Lőrincé nem - itt kezdené az egyesült ellenzék

Az ellenzék elszámoltatná Mészáros Lőrincet, és egyértelműbben vésné bele az alkotmányba, hogy a magántulajdon szent. A negyedik Orbán-kormány viszont még utolsó heteiben is sajátjaként rendelkezik mások vagyonával.