A multicégek kizöldülése nem csak a környezetet védi, a hatékonyságon is javít
A világ vezető cégei sorra jelentik be vállalásaikat, hogy miként kívánják mihamarabb jelentősen csökkenteni környezeti lábnyomukat. A multinacionális vállalatok azonban nemcsak vezetőik környezettudatossága, illetve az egyre növekvő társadalmi nyomás hatására térnek át a fenntarthatóságra, hanem azért is, mert a jól előkészített és átgondolt átalakítás a forgalomra és a nyereségre is áldásos hatást gyakorol.
Áttérünk a hagyományos háromrétegű, háromféle anyagból készült tasakokról az újrahasznosítható, polipropilén nedvestáptasakokra, és egy éven belül már nagyobb mennyiségben csomagoljuk így az állateledeleinket
– mondta a Nestlé büki állateledelgyárában a Purina magyarországi igazgatója, Hanzel Lajos. A fenntarthatóságot célzó döntés igencsak jelentős: jelenleg évente mintegy egymilliárd tasaknyi eledel hagyja el a gyárat, és a már folyamatban lévő bővítés után még magasabb lesz ez a szám.
A büki gyár már eddig is sokat tett környezeti lábnyoma csökkentéséért: a száraztápokba nem kerül mesterséges színezőanyag, a villamosenergiát száz százalékban megújuló forrásokból teremtik elő, felhasználják a hulladékhőt, és az üzemből már nem kerül hulladék a szemétlerakókba. A magyarországi üzem ezzel hozzájárul ahhoz, hogy a Nestlé teljesítse azon vállalását, amely szerint 2025-re kizárólag újrahasznosítható vagy újrafelhasználható csomagolóanyagot használjon.
50 milliárdból turbózzák fel a Nestlé büki kutyaeledel-gyárát
Átlagosan 10 százalékot hozzátesznek a termelésben és az ellátási láncban foglalkoztatott Nestlé-dolgozók béréhez. Ha valaki elkapná a koronavírust, minden olyan gyógyszerköltséget fizet a cég, amelyet a társadalombiztosítás nem áll.