Agymunka alvás közben: csak a szépre emlékezünk?
Alvás közben elsősorban olyan tevékenységek emlékével foglalkozik az agy, amelyek az ébrenlét során azzal motiválták az embert, hogy valamilyen jutalom jár értük – állítják svájci kutatók.
Alvás közben elsősorban olyan tevékenységek emlékével foglalkozik az agy, amelyek az ébrenlét során azzal motiválták az embert, hogy valamilyen jutalom jár értük – állítják svájci kutatók.
Bálsój szerelem málenkij robot idején címmel felolvasószínházi előadás lesz a Radnóti Színházban november 25-én, a Szovjetunióba elhurcolt magyarok emléknapján. Írója, Hárs Anna mondja: „Hajt a vágy, hogy beszéljünk arról is, ami rossz, hátha jobb lesz utána.”
Rainer-Micsinyei Nóra korábban nagyon a szívére tudta venni, hogy mik történnek az országban, a Marika for Prezident-sorozat azonban gyökeresen átalakította a látásmódját, ami a pszichés állapotára is jótékonyan hatott. De vajon mi miért kedveljük Marikát annak ellenére, hogy egy mi pénzünkön dőzsölő, szolgalelkű NER-propagandista?
Olaf Scholz kirúgta a pénzügyminiszterét, ezzel összeomlott a német kormánykoalíció. Január közepén a kancellár bizalmi szavazást kér önmagával szemben, utána valószínűleg előrehozott választások lesznek. Kik ezek az emberek? Mi lesz addig? Kormányra kerülhet a szélsőjobb? Kinek drukkol Orbán Viktor? Válaszolunk a legfontosabb kérdésekre.
Brüsszelben ismét előtérbe került a terv, hogy meg kellene fosztani Oroszországot az utolsó adujától, amivel továbbra is befolyásolni tudja Európa energiaellátását, azaz be kellene szüntetni vele az atomenergetikai együttműködést. Már ha a magyar kormányfő hozzájárul.
Rövid távon erősítheti Donald Trump győzelme a szuverenista, nacionalista európai pártokat, de hosszú távon fejfájást okozhat Orbán Viktornak az új amerikai gazdaság- és biztonságpolitika. Van esély alkura, de ahhoz jó ajánlat és jó alkusz kell. Daniele Albertazzi politológus az új világrendről.
Európa elkényelmesedett, a szankciók elégtelenek arra, hogy valódi váltást kényszerítsenek ki Oroszországból, Észak-Korea szerepvállalása stratégiai eszkaláció – erről is beszélt Sz. Bíró Zoltán Oroszország-szakértő és Rácz András, a Német Külpolitikai Társaság vezető elemzője, akiket az ukrajnai háború ezredik napja alkalmából kérdeztünk. Szerintük tovább tart a patthelyzet, ám ha az USA teljesen magára hagyja Kijevet, Európa csak részben lenne képes kiváltani az amerikai szerepvállalást, emiatt Ukrajna még nagyobb nehézségek elé nézhet.