„Teslákká kell változtatni az épületeket!”
Ezzel az elsőre értelmetlennek tűnő, de mindenképpen figyelemfelkeltő szlogennel szállt be a globális felmelegedés elleni küzdelembe egy brooklyni cég, a BlocPower.
Ezzel az elsőre értelmetlennek tűnő, de mindenképpen figyelemfelkeltő szlogennel szállt be a globális felmelegedés elleni küzdelembe egy brooklyni cég, a BlocPower.
A drámákkal, tragédiákkal teli élete vége felé Otto Klemperer a londoni Philharmonia élén lelt nyugalomra, a zenekarral készült Brahms-felvételeit most hat lemezen kiadta a Warner Classics.
Gimnáziumok helyett a szakképzésbe akarja terelni Orbán Viktor az általános iskolából kikerülőket. A mesterterv részben bevált, de a több munkáskezet látni akaró kormányfő nem elégedett.
A mesterséges intelligencia sem tudná az összes olyan tényezőt figyelembe venni, amelyek együttes hatása meghatározza, ki nyeri az amerikai elnökválasztást. A végeredmény pár tízezer emberen múlhat, három forgatókönyv pedig egyenesen döntetlennel számol, amely helyzet Donald Trumpnak kedvezne. Akár a republikánus jelölt fut be, akár nem, a trumpizmus hosszú távon beépült a társadalomba, és a demokratákon is nyomot hagyott.
Terjeszkedik Orbán Viktor vejének volt diáktársa.
Litkai Gergely bizonyítja: a tudományos ismeretterjesztés is lehet szórakoztató. Az egykori argentin diktátorfeleség, a legendás Eva Peron, azaz Evita története – ahogy a humoristák megállapítják – olyan, mint egy dél-amerikai szappanoperába csomagolt thrillerbe oltott kémmozi. Mindenesetre több, mint amit a musical megénekel.
Gyakori menekülési út a csendes felmondás, ha egy munkahelyen nem megfelelő a kommunikáció, nem világosak az elvárások, és a munkavállalót már amúgy is kevés dolog motiválhatja. A csendes felmondás a kiégéshez vezető út egyik állomása lehet, amikor a dolgozó már csak a minimumelvárásokat teljesíti. De hogyan lehet elejét venni ennek a néma lázadásnak? Szakértőkkel jártunk utána.