Ültetvényen dolgozott, vécét pucolt, tanított, most pedig Peru elnöke lett
Szegénysorból indulva tanári diplomát szerzett, most pedig baloldali programmal, Peru államfőjévé választották Pedro Castillót, aki nem államosítaná, viszont megadóztatná a nyersanyag-kitermelésen gazdagodó multikat.
Széles karimájú fehér szalmakalap, autógumiból készült szandál, poncsó, vászon oldaltáska. Nem szokványos államfői viselet, ám az 51 éves perui José Pedro Castillo Terrones nem is átlagos elnök: nemrég még csupán egy falusi iskola tanítója volt. Kilencgyerekes családban született Peru egyik legszegényebb régiójában, a szülei írástudatlan parasztok voltak. Az iskola mellett gyerekként dolgozni kényszerült, de a középiskola után elvégezte a tanítóképzőt is. Saját bevallása szerint minden munkát elvállalt: ha kellett, kávéültetvényen dolgozott, újságot és jégkrémet árult, vécét pucolt.
Másfél hónappal a választások után végre győztest hirdettek a perui elnökválasztáson
A baloldali Pedro Castillónak kezelnie kell a súlyos koronavírus-járványt, az országban ugyanis az egyik legmagasabb a halálozási arány globálisan.
Munkát keresve bejárta országot, megismerte a társadalmi egyenlőtlenségeket, innen is eredezteti baloldali beállítottságát. A falujába visszatérve az általános iskola összevont osztályának tanítója lett, és ő volt a szakács és a takarító is. Jelenleg is a szülőfalujához közel, a Limától 850 kilométerre lévő Chotában él a családjával, egy egyszerű házban, teheneket és disznókat tart, a mezőről maga gyűjti be a szénát. Ott várta az elnökválasztás eredményeit, a választási sajtóreggelit is ott tartotta, az újságírókat a felesége, a helyi tanítónő főztjével vendégelte meg.