Kásler Miklós miniszter közreműködésével dübörög 60 ló a Szent László-rockoperában
Nem sajnálja a pénzt a kormány a lovas színházra, amelytől politikai hasznot is remél. A műfaj koronázatlan királya, Pintér Tibor most mutatta be Izsákon a Szent Lászlóról szóló rockoperát, amelyet a pozsonyi csatáról készített animációjával köznevetség tárgyává lett Magyarságkutató Intézet hitelesít.
„Minél többet tudtam meg a lovag királyról, annál inkább éreztem a felelősséget” – mondta egy sajtótájékoztatón Szent Lászlóról még tavaly év végén Pintér Tibor, a Nemzeti Lovas Színház tulajdonosa, igazgatója és első számú sztárja, aki szakállat is növesztett, hogy jobban hasonlítson a szent királyra. A hangsúly persze a belső azonosuláson van: „Méltóságteljes egyéniséget, a minőséget képviselő uralkodót kell megformálni. Már azzal is, ahogy ül a lovon, éreztetnie kell: ő Szent László” – vezetett be az alkotói folyamatba a művész, akinek személyesen Kásler Miklós miniszter, onkológus és amatőr történész mesélt a nagy király csodás tetteiről. „A hazaszeretet és az erkölcsi értékek felmutatását” száz szereplő és hatvan ló segíti csatajelenetekkel, kaszkadőrmutatványokkal.
Az ünnepet egy picit beárnyékolta, hogy nem sokkal korábban indítottak büntetőeljárást Pintér ellen, mert a vád szerint egy felmondani szándékozó lovászát bántalmazta, majd az autóját is megrongálta. Nem tudjuk, hogy a – Kásler Miklós megfogalmazása szerint – „testileg, lelkileg példakép, nemes lelkű lovaghoz” való szellemi felemelkedésben okozott-e némi nehézséget az affér a Celeb vagyok, ments ki innen! egykori szereplőjének, mert Pintér nem nyilatkozott a HVG-nek, mondván: „lezártuk a marketinganyagot”. Ezért azt sem tudtuk megkérdezni tőle, hogy az ügy miatt nem tudott-e pályázni állami támogatásra a cége, a 2019-ben csaknem 160 millió forintot forgalmazó Equus Produkció Nonprofit Közhasznú Kft., mely a Nemzeti Lovas Színház mögött áll.