Kedves Antal! – válaszolt Karácsony a Városháza-gate titokzatos szivárogtatójának
Jöjjön el a vizsgálóbizottság elé, jöhet tőlem maszkban is – invitálta a Városháza-gate ügyében a főpolgármester a fővárosi vizsgálóbizottság elé az Anonymus-maszkos alakot, aki újabb hangfelvételt tett közzé. Karácsony Gergely kitért a felvételen emlegetett fővárosi ingatlanokra is.
Reagált Karácsony Gergely a Városháza-gateként elhíresült ügyben az Anonymus-maszkos alak által közzétett legújabb hangfelvételre, amelyen újabb fővárosi ingatlanok kerületek szóba és amelyen a szivárogtató szerint ismét Gansperger Gyula és Bajnai Gordon hallható – a volt miniszterelnök alig két órával a felvétel nyilvánosságra kerülése után jelentette be, hogy büntetőfeljelentést tesz.
Városháza-gate: Bajnai Gordon perel, Anonymus újabb hangfelvételt tett közzé
Feljelentést tesz Bajnai Gordon a titokban készített, kiszivárgott felvételek miatt, mert a vágatlan változat szerinte éppen az ellenkezőjét bizonyítja az ő szerepének, mondandójának. Közben a Városháza-gateként emlegetett ügyben - ami a főváros szerint nincs is - újabb hangfelvételt tett közzé Anonymus.
A főpolgármester Facebook-posztjában Antalnak nevezve az Anonymus-maszkos alakot, azt írta: “Tisztelt Anonymus úr, kedves Antal! Nagyra értékelem szavait, amelyek szerint segíteni kívánja a fővárosi vizsgálóbizottság munkáját, annak kiderítését, hogy általam ismeretlen NER-es figurák és Putyin-közeli, kormány által is támogatott oligarchák milyen alapon beszélnek a fővárosi vagyongazdálkodást érintő ügyekről,
mi köze ennek a világszerte tapasztalt jelenséghez, hogy az orosz titkosszolgálat a maga kompromat-módszereivel igyekszik beavatkozni a választásokba.”
Karácsony Gergely válaszában arra utalt, hogy mint arról a hvg.hu is beszámolt, szerdán a Fővárosi Közgyűlés fideszes javaslatra, egyhangúan úgy határozott, hogy a városvezetés szerint a Városháza értékesítési szándékának hiányában amúgy nem is létező Városháza-Gete ügyben fővárosi vizsgálóbizottság alakul, hogy a részletekre fényt derítsen, és a felvételeken elhangzottakat vizsgálja.
Egyhangúlag elfogadta a Fővárosi Közgyűlés, hogy legyen vizsgálóbizottság a Városháza ügyében
A fővárosi Fidesz-frakció kifogásolja, hogy a bizottság csupán december 15-ig dolgozhat az ügyön.
Karácsony a Facebook-bejegyzésében egyébként azt javasolta az összevágott hangfelvételeket szivárogtató Anonymusnak, hogy hozza nyilvánosságra ezeket teljes terjedelmükben, vágatlanul. Megjegyezte:
Mivel úgy tűnik, akármerre megy ez a Gansperger nevű NER-es, a Fidesz és az Orbán-család könyvelője, ott készül egy hangfelvétel, amelyben Gansperger önmagát vádolja bűncselekménnyel, lehet ilyenből még sok, rajta, elő velük."
A főpolgármester továbbá sürgette, hogy Anonymus menjen el a vizsgálóbizottság ülésére, “jöhet tőlem maszkban is, vagy szóljon a megbízóinak, úgy tervezzük majd az üléseket, hogy azok ne a kormányülések vagy a Fidesz elnökségi üléseinek napjára essenek”. Igény esetén orosz tolmácsot biztosítunk – tette hozzá Karácsony.
Végül Karácsony kitért a legújabb hangfelvételen emlegetett két fővárosi ingatlanra is, mondván: az ilyen értékesítéseket mindig nyilvános pályázatokon intézik, a kiírások sablon szerint készülnek, az ingatlanokról bárki, nyilvánosan tájékozódhat itt és itt. Egy másik, emlegetett ingatlan pályázata pedig még nem jelent meg – emlékeztetett a főpolgármester, hozzátéve: “a kiírás ebben az esetben sem fog semmilyen korlátozó feltételt tartalmazni”.
Ami pedig az általam és a városvezetés egyetlen tagja által sem ismert, sokat emlegetett Berki nevű NER-es ingatlanost illeti, nos, őt évekkel ezelőtt Tarlós István helyettesének kérésére fogadta a vagyonkezelő vezetése még az előző városvezetés idején”
– írta még a főpolgármester, majd ismét megszólítva a szivárogtatót, azt kérte: ”adja át megbízóinak, hogy ha már budapesti ügyekkel foglalkoznak, ugyan utalják már a fővárosi közösségi közlekedésnek törvény szerint járó 12 milliárd forintot a budapestiek érdekében”. Utóbbi, kormány-főváros vitáról itt írtunk:
Karácsony benyújtotta a számlát Orbán kordonjának
Ellenzéki politikusok egy 12 milliárd forintra kiállított pótdíjelismervényt nyújtottak át a Karmelita kolostor kordonjának, mivel az épülethez nem engedték oda őket. Azért pótdíjaztak, mert a kormány nem fizette ki a fővárosnak az éves tömegközlekedési támogatást.