Nehéz lesz úgy orvoshoz menni, hogy ne a NER nagyágyúinak fizessünk vizitdíjat
Észrevették a magyar pénzemberek az egészségügyben és az élettudományokban rejlő profitot. Egyre több jel utal arra, hogy ennek kiaknázását az Orbán-kormány is elő akarja segíteni a hozzá közel állók számára.
Bár nem egészen így tervezte, végeredményben kapóra jött a koronavírus-járvány az Orbán-kormánynak. Budapesten és a vidéki nagyvárosokban tucatnyi magánkórház épül ezekben a hónapokban, és ehhez semmilyen egyéb ösztönzés nem kellett, csupán az ellátatlan betegek.
A fogyasztói igény jelenleg akkora, hogy alig tudunk vele lépést tartani
– mondja az egyik legdinamikusabban fejlődő egészségügyi szolgáltató, a TritonLife-csoport holdingcégének igazgatósági elnöke és egyben alapító részvényese, Fábián Lajos.
Azt már nem ő teszi hozzá, hogy az embereknek nem is nagyon van más választásuk, hiszen – bár formálisan a Covid-veszélyre hivatkozva – az állami egészségügyi ellátás nem működik.
A 2010-ben részben éppen a két évvel korábbi vizitdíj-népszavazás szárnyán kormányra került Orbán Viktornak pont erre volt szüksége: ma már minden szereplő megváltónak tekinti azt, aki ellátja a beteget, még akkor is, ha súlyos tízezreket kell fizetni érte.
A vizitdíj már akár 35 ezer forint, mégis egyre többet járunk magánorvoshoz
Egyes fontos egészségügyi szolgáltatások csak magánszolgáltatóknál érhetők el, mások pedig magasabb színvonalon, vagy gyorsabban, mint az állami rendszerben. Eközben munkaerőgondok, nagyberuházások és felvásárlások alakítják a piacot. Körkép a negyedik járványhullám előtt.