Itt az új lencse, amely 1000-szer vékonyabb a hajnál
Korszakalkotó technológiaváltásnak köszönhető a fejlesztés, amelyre óriás techcégek is felfigyeltek.
Korszakalkotó technológiaváltásnak köszönhető a fejlesztés, amelyre óriás techcégek is felfigyeltek.
25 éve a Fidesz kormányzása idején indult el az átgondolt drogpolitika arany időszaka, ma pedig kocsmaprogramot hirdetnek a drogháború mellé. Az elmúlt 15 év alatt ellehetetlenült a prevenció, közben a magyar állam látványos formákban áll ki támogatóan az alkohol használata mellett, és üldözi a kábítószer-fogyasztókat. Pedig a „mi drogunk”, az alkohol ártalomindexével csak olyan szereké vetekszik, mint a heroin és a kokain. Az ellentmondás akkorára nőtt, hogy lassan talán a társadalom szélesebb rétegei is felfigyelnek. Demetrovics Zsolt pszichológus, addiktológus írása.
Az amerikai elnök és követői új és veszélyes területre léptek be, vélekedik a Financial Times fő külpolitikai szakírója, Gideon Rachman.
A legrosszabb történelmi hagyományokhoz nyúl vissza Orbán Viktor, amikor meghamisítja a szabadságharcot. A kiegyezés óta látjuk, hogy a maffiaállam uraitól és nem a „birodalomtól” kell a szuverenitást védeni. Techet Péter véleménye.
Ma már a vadászrepülő is olyan, mint a mobiltelefon: akár le is állhat, ha a gyártó nem támogatja, nem frissíti, netán távolból lekapcsolja. Gondban is vannak a NATO-szövetségesek.
Szerbiában több mint egy évtizede egy autoriter elnöki rendszer van, amely a klienseken és a nacionalizmuson alapul. Aleksandar Vučić sokáig stabilan tartotta magát a hatalomban, de most a diákok országos utcai tüntetésekkel sikeresen kihívást intéznek ellene, írja Armina Galinas történész.
Az amerikai elnök ugyanazokat a célpontokat támadja, mint korábban a Fidesz és a PiS, vagyis az igazságszolgáltatást, a sajtót és az egyetemeket, de ő már túltett az illiberális magyar és a lengyel modellen. Merthogy gyorsabban cselekszik és keményebben lép fel. Így vélekedik a Le Monde volt főszerkesztője, a szerkesztőbizottság elnöke.