A bolygó jövője a tét, de még a legfejlettebb országok sem képesek megvédeni magukat
Az USA-ban tomboló forróság, a Németországban kialakult villámárvizek és a Magyarországon lezúduló felhőszakadások a klímaváltozás veszélyére figyelmeztetnek. Úgy tűnik, mintha ezt az emberiség felismerné és cselekedne, ám ez csak a látszat.
Egyre több a bizonyíték arra, hogy a világ országai, köztük még a legfejlettebb, magukat sokáig sérthetetlennek tartók is képtelenek megvédeni magukat a globális klímaváltozás hatásaitól. Németországban és szomszédainál valószínűleg több száz életet követelt a múlt heti ítéletidő, az USA déli részén évtizedek óta nem látott erdőtüzek tombolnak, miközben az ország többi térségében pusztító áradásokban az utóbbi tíz évben több mint ezren vesztették életüket.
Ott is rendkívül heves esőzésekre kell készülnünk, ahol eddig nem volt jellemző
A klímaváltozás miatt módosul a ciklonok pályája, így olyan területeken pusztíthatnak nagy horderejű viharok, ahol ez eddig nem fordult elő. A felmelegedés miatt pedig hevesebb esőzésekre számíthatunk és emiatt pár óra leforgása alatt kialakulhatnak villámárvizek. A kérdés már csak az, milyen gyorsan cselekszünk, hogy megpróbáljuk csökkenteni a károkat.
A kanadai Vancouvertől északkeletre lévő Lyttonban július első napjaiban közel 50 Celsius-fokos hőséget mértek, de az északi félgömb Kanadával átellenes felén, Szibériában is sorra dőlnek meg a melegrekordok. A forróság miatt Szibériában már minden évben legalább két magyarországnyi területen ég le az erdő, illetve az egyéb növényzet, s ahogy kiolvad a korábban évszázadokig fagyott föld, egyre több metán kerül a levegőbe, amivel tovább nő az üvegházhatásért felelős gázok légköri jelenléte.