Egyetlen saját tankönyvét sem buktatta meg az állami hivatal
Lesöpörve a szakmai ellenérveket, az oktatási hatóság a szabályokat felrúgva, rekordidő, 3-4 nap alatt engedélyezte a maga készítette tankönyveket.
Lesöpörve a szakmai ellenérveket, az oktatási hatóság a szabályokat felrúgva, rekordidő, 3-4 nap alatt engedélyezte a maga készítette tankönyveket.
Szeptembertől már csak elméleti vita lesz, hogy a magán- vagy az állami kiadó tankönyve jobb-e, közismereti tárgyaknál döntő részben csak állami könyvek közül lehet majd választani, ingyen. A magánkiadók a szakképzésben teljesedhetnek ki.
Konok Péter történész, publicista kiakadt. A tankönyvszerző Bánhegyi Ferenc, akinek már vonták vissza botrányos történelemkönyvét.
Genderezett egy sort az államtitkár, amikor Ungár Péter megkérdezte, miért van arról szó a tankönyvben, hogy a férfiak beszélnek a politikáról és az üzletről, a nők pedig az érzelmi életről.
Mérsékletre és higgadtságra inti az amerikaiakat a Washington Post vezércikke. A Financial Times a két elnökjelölt világpolitikai víziói közti különbségeket elemzi. Akárki is nyer ma Amerikában, Vlagyimir Putyin utána is tényező marad, írja a Times. A Guardian szerint a Nyugat adjon szabad kezet Volodimir Zelenszkijnek, miután Észak-Korea is beszállt az ukrajnai háborúban. A moldovai választást tárgyalja a Bloomberg és a Süddeutsche Zeitung. A Der Standard Herbert császárnak nevezi Herbert Kicklt.
Jövőre még több hivatalos ügy költözik a digitális térbe – ígéri a kormány, ám ami van, az sokszor inkább csak díszlet, és rengeteg buktatót rejt.
Noha a nagyvállalati rangsorok hagyományosan az árbevételük alapján rendezik sorba a cégeket, létezik ennél jobb módszer is. Igaz, a hozzáadott érték alapján kiszámolni a sorrendet jóval bonyolultabb.
Egyes források szerint a két politikus között igen szoros a kapcsolat, eszmecseréjük gyakori és részletekbe menő, kiterjed a politikai, illetve kormányzati stratégia alapvető kérdéseire.
Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.