Szeretettel Brüsszelből: Utazhatna-e Poirot holnap is az Eurostaron?
2020 után 2021 sem a változatlanság éve lesz. A koronavírus-járvány nyomán kialakult gazdasági válság veszélybe sodorta a legendás Eurostar vasúthálózatot. Mindeközben Poirot késői utódai, a belga magánnyomozók helyzete is átalakulóban.
Brüsszel és London kapcsolata meglehetősen viharos volt a Brexit-tárgyalások hosszú évei alatt. A drámai és vígjátéki fordulatokban nem fukarkodó történet alatt azonban egyvalami mindvégig olajozottan működött: ha esett, ha fújt, London és Brüsszel között naponta 12 Eurostar-vonatpár röpítette oda-vissza az utasokat a La Manche csatorna alatt.
Ennek a paradicsomi állapotnak – mármint hogy a Csalagút jóvoltából Brüsszel és London csupán 2 órányi vonatútra van egymástól – a tavasztól alighanem befellegzik.
Az Eurostar vállalat már januárban elkezdte kongatni a vészharangot, mondván: ha nem kap kormányzati segítséget, a tavasz végére kénytelen lesz csődöt jelenteni. Az ok természetesen a koronavírus-járványra vezethető vissza, hiszen az utazási és kijárási korlátozások, a kormányzati szigorítások és vírusteszt-előírások miatt az embereknek se kedve, se lehetősége nincs utazgatni.
Szeretettel Brüsszelből: Vasúti síneken forrt össze Európa - 25 éves az Eurostar
Ma már néhány óra alatt el lehet jutni vonattal Londonból Párizsba vagy Brüsszelből Londonba, és ez még csak a kezdet. Már tervezik a nagysebességű vasúti hálózat kibővítését Németországig.