Már a Marsnál jár a kínaiak szondája, fényképet küldött a bolygóról
Ha minden a tervek szerint halad, február 10-én állhat majd pályára a Mars körül az a kínai űrszonda, amely bő fél évvel ezelőtt indult útnak a vörös bolygóhoz.
Hosszú előkészület után végül 2020 júliusában indult útnak az az űrszonda, amellyel a Marsot hódítaná meg Kína. A Tienven-1 (Égi kérdések) elnevezésű űreszköz azóta több mint 400 millió kilométert tett meg, mostanra pedig megközelítette a vörös bolygót. A tervek szerint májusban landol majd a felszínén, de a megfigyelését már most elkezdte.
A The Guardian beszámolója szerint az űrszonda visszaküldte az első, fekete-fehér felvételt a szomszédos égitestről, amelyet nagyjából 2,25 millió kilométerről készített el.
Természetesen ennél részletesebb, színes képek is készültek már a Marsról. A mostani felvétel elsősorban azért érdekes, mert ezek szerint még mindig jól működik a kínaiak szondája.
Rövid időn belül három űreszköz is eléri a Marsot
Űrkutatás szempontjából több mint izgalmas hónap lesz a február.
Az egység egyébként február 10-én állhat pályára a Mars körül, hogy aztán májusban a leszállóegysége elérje a felszínt. Mindez mérföldkő lehet a kínai űrkutatás számára, korábban – 2011-ben – ugyanis az oroszokkal közösen próbáltak meg eljutni az égitestig, de már a start sem sikerült.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.