A befejezésen gondolkozom: dráma az érzelmi tehetetlenség törvényéről
Az Oscar-díjas Charlie Kaufman pszichothrillerből kinőtt melankolikus filmje arról szól, hogy miért marad két ember együtt, ha a kapcsolatuk ideje lejárt.
Az Oscar-díjas Charlie Kaufman pszichothrillerből kinőtt melankolikus filmje arról szól, hogy miért marad két ember együtt, ha a kapcsolatuk ideje lejárt.
Meglett Schadl György kisrepülője, amelyről nem volt hajlandó elárulni, hol van, és egész váratlan módon egy repülőtéren találtak rá. A Duma Aktuálban szó esik a milliárdosok telekocsis repülőzéséről, a felszállás nehézségeiről, és azt is megtudjuk, mennyire lenne más a Duma, ha bármelyik vidéki városba el lehetne ugrani azonnal, de csak a reptéren lehetne fellépés.
A Die Welt szerzője szerint itt az idő, hogy a politika fősodrába tartozó szereplők szembenézzenek saját hibáikkal. A Bloomberg és a Politico is foglalkozik a MOL stratégiai műveletekért felelős igazgatójának az orosz olaj ügyében tett nyilatkozatáról. Az ukrajnai háború állását, benne az észak-koreai katonák megjelenését és az ukrán részről bevethető nagy hatótávolságú rakéták ügyét tárgyalja a Le Monde, a Project Syndicate és a Daily Telegraph. Németország saját magának köszönheti, hogy ennyire szorult helyzetbe került, írja egy szakértő a Financial Timesban.
A közismerten erős reálvonal mellé hogyan fér be a művészeti nevelés? Mi volt a tapasztalatuk a megváltoztatott érettségivel? Nem okoz-e a gyerekeknek teljesítménykényszert, hogy élvonalba tartozó iskolába járnak? Schultz Zoltánnal, a HVG középiskolai rangsorában 10. helyen végzett veszprémi Lovassy László Gimnázium igazgatójával beszélgettünk.
Trump hasonlít az olyan szélsőjobboldali populistákra, mint az indiai miniszterelnök, Narendra Modi és Orbán Viktor. De fasiszta? Nem – foglal állást a The Guardianben megjelent véleménycikkében a Princeton Egyetem politológiaprofesszora.