A volt miniszter közbelép - jó üzletnek tűnik a létesítményszervezés is
Fellegi Tamás ismert vállalkozókkal társult.
Fellegi Tamás ismert vállalkozókkal társult.
A China Daily (CD) című angol nyelvű napilap európai kiadásának keddi számában a fejlesztési miniszter azt mondta, reméli, hogy a kínai szuperexpressz szerelvényei fognak vasútvonalain robogni.
Cáfolta Fellegi Tamás, az Egyesült Államokban bejegyzett Hungary Intitiatives Foundation (Magyarország Kezdeményezések Alapítvány, HIF) ügyvezető igazgatója azokat a sajtójelentéseket, amelyek szerint a független, közhasznú alapítvány vezetőjeként a magyar kormány érdekében lobbitevékenységet folytatna Amerikában.
A tagállamok Magyarország nélkül fogadtak el egy 14 pontos állásfoglalást Ukrajnáról a csütörtöki EU-csúcson. Megismétlődött az a forgatókönyv, amit két hete a rendkívüli, Ukrajnáról és a közös védelemről szóló találkozón már teszteltek és működött.
Vasúti fejlesztésekben utazik a cég, amely a Hernádi Zsolt Mol-vezérhez köthető magántőkealap birtokában van.
A német tudósító szerint általában véve elnyomóbb légkört tapasztalni Magyarországon, mint a kommunista diktatúra utolsó éveiben.
Optikai kábellel kötnék össze Magyarországot és Azerbajdzsánt. A tízmilliárd eurós beruházásról a Puskás Arénában egyezkedett Szijjártó Péter azeri, román, grúz és bolgár miniszterekkel. Magyarország néhány éven belül a tenger alatti kábelek nagyhatalma lehet, de nagyon nem mindegy, hogy demokratikus vagy diktatórikus országok kezébe kerül-e az infrastruktúra.
Viking felfedezők, egykori betelepülők, norvég meteorológusok és egy hazaáruló után most Donald Trump gondolja úgy, hogy kell neki Grönland. De hogyan kerültek oda a dánok, akiké a sziget több mint 600 éve?
Nagy pénzszórásra készül a kormány a választás előtt – így futottak rá nem csak 2026-ra, hanem már 2022-re is. Akkor mindent arra az egy lapra tettek fel: hiába okoz az osztogatás egy ideig nagy inflációt, majd kezelik ezt, ha nyugodt lesz a nemzetközi helyzet. Nem jött össze.