Nem a reptéren megivott teában, hanem a hotelszobájában egy ásványvizes palackon lehetett a méreg, amitől rosszul lett Alekszej Navalnij – állítja az orosz ellenzéki politikus csapata.
Feltehetően egy, tomszki hotelszobájában található ásványvizes palackról került a novicsok idegméreg Alekszej Navalnij szervezetébe. Ezt az orosz ellenzéki politikus Instagram-oldalán közölték csütörtökön, egy videofelvétellel együtt.
A felvételen az látható, amint a politikus munkatársai egy ügyvéd jelenlétében összegyűjtik a szobában található tárgyakat, miután megtudták, hogy a nem sokkal korábban elutazott Navalnij rosszul lett a repülőgépen.
Korábban azt feltételezték, hogy a politikus a tomszki repülőtéren felszállás előtt elfogyasztott teától lett rosszul.
Navalnij augusztus 22-én került a berlini Charité kórházba Omszkból, ahol azt követően kezelték, hogy rosszul lett egy Tomszkból Moszkvába tartó repülőjáraton. A gép pilótája kényszerleszállást hajtott végre, ez menthette meg a politikus életét. A helyi kórházban mesterséges kómába helyezték, amiből a múlt héten ébresztették fel.
E hét közepén Navalnijról már fotót is közzétettek: a politikus kórházi ágyáról azt üzente, hogy már egyáltalán nincs szüksége gépi lélegeztetésre.
Képes lesz-e Donald Tusk erőteljesebbé és hitelesebb tenni az EU-t, kérdezi a Neue Zürcher Zeitung. Az Independent szerint Ukrajna helyesen járt el, amikor lezárta a vezetéket az orosz gáz előtt. Ha a Nyugat le akarja rövidíteni a háborút, érvényt kell szereznie az olajszankcióknak, írja a Bloomberg. A hírügynökség egy másik cikkének szerzője Kína és az Egyesült Államok együttműködésének szükségességéről, a Guardian a régi keletű orosz-kínai barátság új veszélyeiről ír. A brit lap a francia elnök hét évét is elemzi, szerinte Macron példája azt mutatja, mi történik akkor, ha a libereralizmust megfosztják az erkölcseitől és az értékeitől. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Amikor a világ legnagyobb drogállamára gondolunk, általában Kolumbia jut eszünkbe, esetleg Mexikó, pedig az igazán nagy játékos a Bassár el-Aszad elnyomása alatt vergődő Szíria volt. A közel-keleti ország legnagyobb exportterméke ugyanis a drog volt, messze megelőzve minden legális forrást. Bár mindez rengeteg bevételhez juttatta a rezsimet, egyes szakértők szerint a bukásához is hozzájárult.
Jócskán megkésett és némi értetlenséget is kiváltott a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia, amikor a minap bocsánatot kért a többek között kiskorúak sérelmére elkövetett bűnökért, de valami kétségtelenül elindult.
Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.
Ilyen a populizmus építészete: olyan, mintha utánzat, mozidíszlet lenne az egész. Egyebek mellett ezt állítja a brit lap cikke, amely részletesen ismerteti, mi történik a Budai Vár épületeivel.
Mármint az EU soros elnöki székéből. A Tegyük ismét naggyá Európát! szlogen a lap véleménycikke szerint tudatos provokációval ér fel, hiszen egyetlen más uniós vezető sem okozott annyi kárt az utóbbi időben a közösségnek, mint a magyar miniszterelnök.