Hatalmi találgatások Észak-Koreában: a diktátor "élt, él és élni fog"
A legvadabb találgatások indultak el, miután Kim Dzsong Un észak-koreai diktátor váratlanul eltűnt a nyilvánosság elől, ami azt mutatja, hogy a világnak valójában fogalma sincs arról, mi történhet a remetekirályságként emlegetett sztálinista atomhatalom határai mögött.
A remegő kezű orvos által végrehajtott szívműtétbe belehalt, kómába esett, kritikus állapotban van, a hivatalos propaganda által el nem ismert koronavírus-járvány elől önkéntes karanténba vonult, él és virul. A skála két végpontja között minden lehetséges változat elterjedt arról, mi történt Kim Dzsong Un észak-koreai diktátorral, miután semmi hír nem volt róla azóta, hogy április 11-én elnökölt a Koreai Munkapárt politikai bizottságának (pb) tanácskozásán.
Másnap nem jelent meg a parlament éves ülésszakán, ahol a képviselők mindenféle védőmaszk nélkül hagyták jóvá a költségvetést és a Kim által kezdeményezett személyi változásokat. A leginkább szokatlan viszont az volt, hogy április 15-én nem tette tiszteletét az 1948-ban a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságot (KNDK) megalapító nagyapja, Kim Ir Szen születésének 108. évfordulóján az ő és fia, a jelenlegi vezér apja, Kim Dzsong Il mauzóleumának számító Kumszuszan palotában.
Pedig ez a nap Észak-Korea legfontosabb hivatalos ünnepe, és az ifjú Kim egyszer sem hagyta ki, amióta 2011 végén, Kim Dzsong Il halálát követően hatalomra került. Az észak-koreai média azóta sem közölt semmit a hollétéről. A megszokott termelési riportok sorjáznak, a diktátort a távollétében dicsőítik, és közlik a nevezetes évforduló alkalmából gratuláló külföldi vezetőknek küldött formális köszönetét.